EllaRoses blogg
Tjej, 26 år. Bor i Brålanda, Västra Götalands län. Är offline

Senaste inläggen
2 år i rad25 augusti 2023 kl. 23:21
JOBBA JOBBA JOBBA
19 juli 2023 kl. 23:33
Vad gör man
12 mars 2023 kl. 12:17
Min sambo
10 mars 2023 kl. 21:50
Men jag är ju "kär"
9 mars 2023 kl. 02:40
2 år är ganska kort tid
6 mars 2023 kl. 23:18
Biljävel
5 mars 2023 kl. 23:09
Grupparbete
4 mars 2023 kl. 00:55
Bankar huvudet i bordet
1 mars 2023 kl. 08:34
Eyyyy
26 februari 2023 kl. 02:15
Visa alla
Fakta
Civilstatus: UpptagenLäggning: Osäker
Intresse: Musik
Bor: Kartong
Politik: Politik?
Dricker: Öl
Musikstil: Allt
Klädstil: Svart
Medlem sedan: 2014-12-07
Event
EllaRose har inte lagt till några event än.
Nej nej nej
Har en läskigt jobbig känsla av att vara väldigt medveten om livet och realistiskt tänkande just nu.
Asså svårt att beskriva men brukar vara extremt uppe i mitt huvud och känna mig helt annorlunda livet är liksom inte riktigt närvarande. Allt är lite luftigt men nu är det väldigt nära huden som en skittajt extra hud och allt jag tänker är extremt realistiska tankar om livet.
Arbeta, tjäna pengar bli en i hjulet av miljoner människor, bli gammal gå igenom ålderskriser ångra saker jag inte gjorde när jag var ung, ångra sådant jag inte gjorde och känna kroppen få allt fler krämpor och bli allt tröttare.
Asså är typ supermedveten på ett konstigt sätt om livets cykel och i vanliga fall är jag lugn och accepterar det lever i nuet men nu är jag lite "supermedveten" om min situation och liv och hur det ser ut i ett större perspektiv på ett jobbigt sätt då jag brukar vara uppe i det blå mest.
Känner det börjar släppa vilket är skönt tillbaka till min luftiga flytande tillvaro inte riktigt närvarande existerar liksom i mitt huvud igen.
Skönt att vara tillbaka i tryghheten känner jag.