Riktigt namn:
Elliot Civilstatus:
Upptagen
Läggning:
Bisexuell
Intresse:
Spel
Bor:
Med någon
Politik:
Feminist
Dricker:
Te
Musikstil:
Metal
Klädstil:
Svart
Medlem sedan:
2012-08-20
Spanar på livesändningen på tv4 play om presidentvalet. Jag mår illa på riktigt över hur jämnt det är.
Hur kan folk fortfarande rösta på Trump, hur kan folk vara så blinda och trångsynta??
Snälla, världen klarar inte av ytterligare 4 år av Trump...
Han är tappad på riktigt. Helt körd i skallen.
Ber till alla gudar jag inte tror på att Biden vinner!
Kan du bara svart på vitt säga några anledningar till vad trump gjort fel som president(Utöver det alla tjatar om, Covid)? Frågar för att jag vill få nya perspektiv och hatade biden redan innan trump vann 2016.
Glad att jag slipper rösta själv då det är pest eller kolera typ
Han har utryckt sig väldigt sexistiskt och har ingen respekt för kvinnor, det faktum att han ville bygga en mur mellan USA och Mexico känns otroligt fientligt och är ingen lösning på någonting, han ville förbjuda samkönade par att adoptera vilket är oerhört oklart varför man skulle vela förbjuda en sådan sak (såvida man inte är homofob) och hans inställning till BLM har varit riktigt dålig då han verkar stå mer på de brutala polisernas sida än de människor som faktiskt far illa ut.
Med andra ord: han bryr sig om sig själv och andra vita, straighta män. Resten av oss faller bort.
Tycker Biden är ett otroligt mycket bättre val till president då han åtminstone har lite goda tankar och åsikter om mänskliga rättigheter och klimatet, något som Trump aldrig ens varit intresserad av.
Vinner Trump så föreslår jag att vi låser in alla amerikanare i USA. Kör en Simpsons och placerar en gigantisk kupol över landet så att det inte kan ta sig ut. Jag är så trött på dom nu..
Håller med! Men innan kupolen får vi plocka ut de bra personerna (de som ej röstat på Trump), sen stänger vi in resten så får de tänka över vad de gjort