CharmigPotatis blogg
29 år. Bor i Linköping, Östergötlands län. Är offline och var senast aktiv: 16 april kl. 09:21

Senaste inläggen
Ett sista inlägg?26 februari 2021 kl. 13:56
Ett stycke julafton
26 december 2020 kl. 13:45
God jul
24 december 2020 kl. 09:09
Such a team
16 december 2020 kl. 18:49
Dåtid. Framtid?
15 december 2020 kl. 10:31
Cw 6
4 december 2020 kl. 22:53
Skona mig
16 november 2020 kl. 11:20
1 år som vegan
10 november 2020 kl. 18:09
Mood tracker
5 november 2020 kl. 12:16
#votehimout
4 november 2020 kl. 10:09
Visa alla
Fakta
Riktigt namn: Elliot Civilstatus: UpptagenLäggning: Bisexuell
Intresse: Spel
Bor: Med någon
Politik: Feminist
Dricker: Te
Musikstil: Metal
Klädstil: Svart
Medlem sedan: 2012-08-20
Event
CharmigPotatis har inte lagt till några event än.
Miitomo
Någon här som har det? Miitomo alltså. Ni vet, appen. Där man gör sin egna mii och lallar runt.
Om nu så är fallet får man hojta till och dela med sej av sitt användarnamn om man vill för jag är lite smått opopulär där...Är hittills uppe i hela 1 vän. *Applåder*
Undrar om den här bilden blev jättestor? Whoops i så fall
*
Pappa frågade förut om vi kanske skulle åka på kryssning nån dag i december och käka julbord. Jag börjar dregla och kollar mitt jobbschema; från och med nästa lördag jobbar jag alla lördagar fram till julafton :))) Verkar dock som att övriga familjen ej verkar åka på nån kryssning trots allt tho, så jag kan jobba lugnt utan att behöva sukta efter all julmat de annars skulle vräka i sej!
Sen får jag såklart tänka att det kommer bli en rätt så fin lön i januari efter att ha jobbat helg en massa. Det blir trevligt när den droppar in.
Har bara jobbat 3 timmar idag och 3 timmar igår men är helt jäkla slut i kropp och huvud...Inte van med detta och är så mycket att ta in. Vill bara få sova i en vecka. Men 2 jobbdagar kvar, sen får jag ta helg! Helg med min andre hälft. God mat, film och en massa mys. Ja tack<3
Han hämtade mej igår, min andre hälft, och hade köpt med chips till våran filmkväll samt en Mer till mej. Med smak av äpple. Jag älskar Mer med smak av äpple. Han är snell hest. Sen gav han mej även ryggmassage?! Kan man ha en bättre pojk ens?
Han ger mej ett inre lugn som jag behöver dagligen. Jag uppskattar honom.