CharmigPotatis blogg



29 år. Bor i Linköping, Östergötlands län. Är offline och var senast aktiv: 16 april kl. 09:21

CharmigPotatis

Senaste inläggen

Ett sista inlägg?
26 februari 2021 kl. 13:56
Ett stycke julafton
26 december 2020 kl. 13:45
God jul
24 december 2020 kl. 09:09
Such a team
16 december 2020 kl. 18:49
DÃ¥tid. Framtid?
15 december 2020 kl. 10:31
Cw 6
4 december 2020 kl. 22:53
Skona mig
16 november 2020 kl. 11:20
1 år som vegan
10 november 2020 kl. 18:09
Mood tracker
5 november 2020 kl. 12:16
#votehimout
4 november 2020 kl. 10:09
Visa alla

Fakta

Riktigt namn: Elliot Civilstatus: Upptagen
Läggning: Bisexuell
Intresse: Spel
Bor: Med någon
Politik: Feminist
Dricker: Te
Musikstil: Metal
Klädstil: Svart
Medlem sedan: 2012-08-20

Event

CharmigPotatis har inte lagt till några event än.

Stockholmsäventyr

Var till Stockholm igår, till Grönan med familjen för att kolla på Magnus Uggla. Det var tjockt med folk..Så jävla hemskt. Det gick inte att komma någonstans, det var liksom tvärstopp. Folk envisades med att tränga sej in mot mitten av skiten och ba "ursäkta, jag ska fram här". Lycka till, jag försöker komma härifrån men jag kommer ingenstans.

Lillsyrran sa att hon ville därifrån men jag kom ju liksom inte åt något håll..Men då såg jag att hon hade tårar i ögonen, hon hade panik, så jag tog hennes hand och pressade mej framåt. Jag knuffades, armbågades och bara puschade på som en jäkla galning, allt för att få ut henne där ifrån! Det kändes som jag fick superkrafter och allt fokus låg på att få ut henne från folkmassan, sen sket jag i att jag brakade rätt in i folk.

Bortsett från det så var det en grym kväll och det var faktiskt riktigt kul att se Uggla.



Vi bodde på vandrarhemmet Af Chapman (en båt) och ååh va mysigt det var! Titta, vi sov på väggarna:



Vi träffade spännande folk också. Bland annat en transvestit i receptionen (inget märkvärdigt så men jag har aldrig prata med någon förut för min lilla skitstad är tråkig med tråkiga människor) och hon var super trevlig och snäll! Inte det att jag trodde att hon inte skulle vara det, var mest det att jag inte visste hur resten av familjen skulle reagera på det då de (eller aa, pappa..suck) är lite halvt emot sånt där men det gick bra, han lyckades hålla käft och var väldigt hjälpsam mot henne.

Det kom fram en tjej när vi va på stan som ville fota vännens arm för hon hade nå uppdrag där hon skulle fota så många tatueringar så då ryckte jag och pappa in också med våra tatueringar så hon fick en hel drös!

Längre fram på gatan stod det en tjej och dansade macarena och försökte få med sej fler så jag hoppade på. Så hon och jag stod där och dansade och försökte locka till oss fler folk. 2 mindre tjejer kom fram och dansade med oss och då ropade den där tjejen till nån annan där "nu är vi 4" så antagligen höll hon också på med nå uppdrag?
Vad händer??

Urkul har vi haft i alla fall och vi har säkert gått 2 mil sammanlagt så nu ska jag vila fötterna! Och tjocka choklad..en jäkla massa choklad!


Logga in för att kommentera