CharmigPotatis blogg



29 år. Bor i Linköping, Östergötlands län. Är offline och var senast aktiv: 16 april kl. 09:21

CharmigPotatis

Senaste inläggen

Ett sista inlägg?
26 februari 2021 kl. 13:56
Ett stycke julafton
26 december 2020 kl. 13:45
God jul
24 december 2020 kl. 09:09
Such a team
16 december 2020 kl. 18:49
Dåtid. Framtid?
15 december 2020 kl. 10:31
Cw 6
4 december 2020 kl. 22:53
Skona mig
16 november 2020 kl. 11:20
1 år som vegan
10 november 2020 kl. 18:09
Mood tracker
5 november 2020 kl. 12:16
#votehimout
4 november 2020 kl. 10:09
Visa alla

Fakta

Riktigt namn: Elliot Civilstatus: Upptagen
Läggning: Bisexuell
Intresse: Spel
Bor: Med någon
Politik: Feminist
Dricker: Te
Musikstil: Metal
Klädstil: Svart
Medlem sedan: 2012-08-20

Event

CharmigPotatis har inte lagt till några event än.

Svullo lov

Då var lovet över och imorgon drar skolan igång igen. Haft ett supermysigt lov med pojkvännen och övriga vänner. Dock är det nog bra att skolan börjar igen för jag blir alltid så himla lat och onyttig av mej under lov. Typ moffar allt onyttigt jag kommer över...Har dock både powerwalkat och styrketränat under lovet men att träna ger inte så mycket resultat när man äter en massa godis, glass och chips. Så nu är det back on track som gäller! Var ute och joggade förut och ska snart bege mej till köket och blanda ihop en mugcake med bär i. Måste ha lite tilltugg till One Piece maratonet jag ska ha nu. Länge sen jag kollade på det så måste komma ikapp med några avsnitt.

Påsken var riktigt lyckad! I lördags hämtade vi upp pojkvännens norska vän i Katrineholm och sen åkte vi hem till mej och åt god påskmat med min familj och lite grannar. Lite svårt att förstå norska så var lite lost ibland men hon var riktigt snäll och rolig att umgås med så jag hoppas hon kommer till Sverige snart igen! Sen skjutsade vi tillbaka henne till Katrineholm och efter det hemgång till pojkvän där det blev kubbspel och dricka med vännerna.
Jag bjöd över min vän Josef som jag känt i snart 13 år, galet kul att få sitta och snacka med honom. Vi pratar om allt mellan himmel och jord, skitsnack och deep talk.

Lyckat lov med andra ord, och en lyckad påsk. Nu taggar jag inför valborg som är nästa vecka. Hoppas det händer något någonstans, vore ju förträffligt om man blev ett gäng och hittade på hyss.


Logga in för att kommentera