CharmigPotatis blogg
29 år. Bor i Linköping, Östergötlands län. Är offline och var senast aktiv: 16 april kl. 09:21

Senaste inläggen
Ett sista inlägg?26 februari 2021 kl. 13:56
Ett stycke julafton
26 december 2020 kl. 13:45
God jul
24 december 2020 kl. 09:09
Such a team
16 december 2020 kl. 18:49
Dåtid. Framtid?
15 december 2020 kl. 10:31
Cw 6
4 december 2020 kl. 22:53
Skona mig
16 november 2020 kl. 11:20
1 år som vegan
10 november 2020 kl. 18:09
Mood tracker
5 november 2020 kl. 12:16
#votehimout
4 november 2020 kl. 10:09
Visa alla
Fakta
Riktigt namn: Elliot Civilstatus: UpptagenLäggning: Bisexuell
Intresse: Spel
Bor: Med någon
Politik: Feminist
Dricker: Te
Musikstil: Metal
Klädstil: Svart
Medlem sedan: 2012-08-20
Event
CharmigPotatis har inte lagt till några event än.
Dreglande monster
Hämtade ut mitt paket från Shock idag. En plåtburk med Jack Daniels tryck på som har massa godis i sig. Denna goa burk ska Josef få imorgon som försenad present. Kan redan se hans min, tror han kommer gilla den rätt skarpt! Och jag köpte en tröja till mej. En killtröja faktiskt för jag tycker de är mycket snyggare än tjejtröjorna faktiskt. Plus att tjejtröjor oftast är mer figurnära, jag föredrar stora pösiga tröjor. Blev en t-shirt med Jason Voorhees på som precis slaktat tre personer. Massa blod och härligheter överallt. Helt galet kär i denna tröja!
Betalade den sista fakturan för min studenmössa nyss så väntar jag ivrigt på att få mössan. Lär väl dröja ett tag till men nu närmar det sej. Bara tre månader kvar nu :3
Har bytt piercingar i läppen. Hade enkla stavar förut och nu har jag ringar. De är dock lite för stora (jag har världens minsta läppar) så det är inte jätte lätt att dricka för kan inte ha läppen ordentligt mot glaset så dreglar ut hälften av vätskan. Dreglade te över mej och skoldatorn tidigare idag på grund av piercingarna. Gav mej precis på att äta ett äpple, om det inte va kladdigt förut att äta äpple så är det det nu. Satan va ju näst intill omöjligt att äta det utan att ha dregel i hela ansiktet och på hela äpplet. Tandborstningen ska jag inte ens gå in på...Haha fan va fräsch jag är! Ändå envisas jag med att ha dem i. Aja, jag får väl fortsätta dregla för dessa åker inte ut på ett tag. Jag kanske lär mej att äta och dricka som en normal person om ett tag förhoppningsvis xD
Sovmorgon imorgon för sångläraren är sjuk. YES! Behöver få sova lite, blev inte så mycket sömn inatt...Så blir väl dessutom att gå och lägga sej skapligt, vill inte ha den här dagen nå mer. Trots vissa bra saker med dagen så har jag hatat denna dag, allt för många känslor och tankar har snurrat runt i kroppen idag.