Bra1ndeads blogg
Tjej, 34 år. Bor i Norrbottens län. Är offline

Senaste inläggen
Oh, hey again!6 augusti 2014 kl. 12:24
I can fly.
15 maj 2014 kl. 10:01
and so on.
10 maj 2014 kl. 19:23
jaha.
9 maj 2014 kl. 20:29
Hey.
3 maj 2014 kl. 13:15
check this out.
1 maj 2014 kl. 21:48
yeah, i smile.
6 april 2014 kl. 10:11
Okej, jag erkänner..
24 mars 2014 kl. 21:09
Titel på inlägg.
21 mars 2014 kl. 21:25
Kortis.
17 mars 2014 kl. 17:23
Visa alla
Fakta
Civilstatus: UpptagenLäggning: Bisexuell
Intresse: Kreativitet
Bor: I skogen
Politik: Anti-allt
Dricker: O´boy
Musikstil: Allt
Klädstil: Galen
Medlem sedan: 2013-06-07
Event
Bra1ndead har inte lagt till några event än.
Blandsaft bör ej drickas oblandat
Nu sitter jag här i en väldigt bekväm soffa, fötterna vilar fint på bordet framför mig, tv:n är på och i famnen har jag en skål med glass.
Ibland är det faktiskt rätt skönt att vara hemma hos mamma och pappa. Slipper göra allt själv, ehehe. Bli lite bortskämd, men det tycker jag att jag förtjänar. Iallafall för ett par dagar. Sen är jag redo för att sköta om mig själv som vanligt nere i huvudstaden.
Resan gick bra, jag satt på min plats större delen av tiden,förutom när jag blev totalt less och gick genom hela vagnen i brist på annat och kikade runt. Dom flesta låg och sov så det var rätt lugnt och tyst.
Men ja, varför ska allt vara bra för?
Väl framme här uppe i Kiruna märker jag att min väska är borta. TJOHO, jag har inga kläder eller kamera </3 Fuckfuckfuckfuckfuckfuck. Jag är måttligt sne för att någon fitta tog min väska, men vafan. Ja, sånt händer. Hoppas jag får tillbaka den, om inte annat är jag illa tvungen att köpa en hel del nya kläder. Det enda jag har med mig hit är ju liksom en baseballtröja, shorts, ett par sockar samt underkläder. Mycket att hurra över?! Nja, men men.. Får dra på stan med min kära mor imorgon.
Eftersom vädret här uppe inte är i närheten av lika mysigt som där nere så sitter jag och myser i en stickad tröja och min kära mammas mjukisbyxor. Känner mig som en riktig lodis men det är skönt. Katterna smyger runt och kikar på mig, förutom Charlie som är sur. Stackars gammelgubben, han är som han är. Fast jag har minsann kramat honom, dock lär det dröja ett tag tills han förlåter mig för att jag varit borta så länge. Får fjäska lite grann med godis eller något. Jag vet allt hur man charmar en surig Challe.
Även fast jag har saknat min familj och katt och allt sånt där, så längtar jag ner till Stockholm igen. Jag vill ner till min Råtta,min fina Råtta (<3) Saknar dig,jao! Och sen så vill jag ju ha värmen, glida runt med mina favoritmänniskor och bara vara. Sola och bada.
Bara leva livet. Nåväl, hur ofta är jag här uppe i Lappträsk? Inte så ofta under ett helt år, så det är ju bara att bita ihop,le och se glad ut! Detta kan ju bli en intressant vecka. Den började med en väska på rymmen och slutar med...? Ja vem vet? Så länge inte jag är på rymmen så är det väl lugnt, haha!?
Orka att jag sitter här i soffan och skrattar för mig själv, ibland är det kul att ha rolig fantasi!
Jag mår bra nu.
För att visa, att man inte alls blev rädd när man hoppade till,
kan man hoppa upp och ner ett par tre gånger liksom för att motionera sig.
Jag ska nog börja tänka lite som en viss Herr. Puh. Han är ju rätt smart ändå, ibland. Så länge jag inte tar efter allt för mycket av hans lite mer cirkulära form. Fast i och för sig, hellre tjock och mätt än smal och hungrig ;)
Haha, nej men alltså... Kiruna.. Vilket skämt, vad gör den här staden med mig?! O_O