AronFuckOffLifs blogg
Kille, 27 år. Bor i Uppsala, Uppsala län. Är offline

Senaste inläggen
Min barndom springer ikapp mig26 januari 2015 kl. 01:41
Happy with my reflection even though Ive done dumb shit
14 januari 2015 kl. 01:32
jodå jag vet
4 januari 2015 kl. 03:30
2014
8 december 2014 kl. 01:04
pris på allt när värdet är de viktiga
26 november 2014 kl. 01:34
Enduro
10 november 2014 kl. 02:13
If i could save time in a bottle
27 oktober 2014 kl. 04:50
suspicous minds
22 oktober 2014 kl. 01:01
Minnen, vänner och tomma flaskor
19 oktober 2014 kl. 04:03
Common skinny love what happend here...
25 september 2014 kl. 23:02
Visa alla
Fakta
Riktigt namn: Aron Lif Civilstatus: UpptagenLäggning: Straight
Intresse: Musik
Bor: I skogen
Politik: Inte valt
Dricker: Energidricka
Musikstil: Allt
Klädstil: Inte valt
Medlem sedan: 2013-04-07
Event
AronFuckOffLif har inte lagt till några event än.
livet enligt Aron?
Det är många gånger jag känner för att skriva men inte har kunnat göra det eller bara inte orkat för det tar alltid sådan tid. När jag mår dåligt eller när jag behöver få ur mig något så pratar jag med mig själv igenom att skriva, vissa texter delar jag till andras ögon andra behåller jag för mig själv. Det är en jobbig tid nu, tvåan i gymnasiet. Jag hört att det är de jobbigaste året av alla gymnasieår och jag har nog inte märkt av det själv för jag har lagt så mycket focus på att klara skolan nu och allt den slänger emot mig, jag är ingen stjärn elev men jag har varit borta, borta ifrån familj och vänner borta i krav och förhoppningar.
Jag har varit borta i mina mål och prisstegringar sen skolan började och de är först nu när jag började bråka med dem runt om mig som jag börjat tänka på dem med. Jag kanske fattar nu i efterhand vad jag nästan gjorde och det är inte ens säkert att det inte kommer ske men jag kämpar just nu, jag ger allt jag har för att alla ska vara nöjda och för att de ska fungera, jag har inte mycket fritid och ännu mindre tid som jag lägger på mig själv. Ibland kan jag se andra och känna att jag är patetiska, att jag i slutänden kommer bli ungen som inte gjorde något, han som var äldst och blev exemplet på hur man inte ska bli eller göra, det är därför jag kämpar så hårt för att nå längre, bli bättre än farsan och smartare, vissa att jag kan.
Men det är sent nu och jag borde dra mig emot sängen för det är alltid emot natten som de läskigaste tankarna kommer. God natt