AronFuckOffLifs blogg



Kille, 27 år. Bor i Uppsala, Uppsala län. Är offline

AronFuckOffLif

Senaste inläggen

Min barndom springer ikapp mig
26 januari 2015 kl. 01:41
Happy with my reflection even though I’ve done dumb shit
14 januari 2015 kl. 01:32
jodå jag vet
4 januari 2015 kl. 03:30
2014
8 december 2014 kl. 01:04
pris på allt när värdet är de viktiga
26 november 2014 kl. 01:34
Enduro
10 november 2014 kl. 02:13
If i could save time in a bottle
27 oktober 2014 kl. 04:50
suspicous minds
22 oktober 2014 kl. 01:01
Minnen, vänner och tomma flaskor
19 oktober 2014 kl. 04:03
Common skinny love what happend here...
25 september 2014 kl. 23:02
Visa alla

Fakta

Riktigt namn: Aron Lif Civilstatus: Upptagen
Läggning: Straight
Intresse: Musik
Bor: I skogen
Politik: Inte valt
Dricker: Energidricka
Musikstil: Allt
Klädstil: Inte valt
Medlem sedan: 2013-04-07

Event

AronFuckOffLif har inte lagt till några event än.

gillar hur folk snackar bull som är bra om mig.

haha asså jag får ofta höra kompisar som snackar om mig och säger att jag är den killen som alltid ståt ut och inte bryt sig om vad andra tycker om mig enda sedan jag var liten.
haha asså de va sant upp till sexan typ, sket fullständigt i hur jag såg ut vilket resulterade i att jag såg sjukt ful ut och att jag inte brydde mig om vad folk tyckte om mig var för att jag visste att jag hade vänner och att man alltid kan säga förlåt.

dem säger det fortfarande till alla när de snackar om mig för någon person som aldrig träffat dig men det är så sjuk mycket bull hela den historien.
Jag är så sjukt rädd för vad folk tycker och tänker om mig inte alla men många, jag kan döma folk snabbt och få en uppfattning om dem även då den uppfattningen kanske inte e sann så bestämmer jag mig efter den om jag skiter i vad den personer tycker om mig, men det är inte många som jag känner så över. De flesta jag träffar är jag livrädd att ska tycka jag verkar som en idiot eller som om jag är världens tönt.
Jag gömmer mig bakom min still för den får mig att sticka ut och jag har gjort den själv så jag kan stolt visa upp den för alla andra för jag tycker själv att det är en snygg still och det ger mig självförtroende vilket jag är känd för att ha sjukt mycket av trots att det bara är ett slags försvar jag har mot elaka kommentarer, förlorar allt de självförtroendet när jag blir osäker på hur jag ser ut.

blev hård efter att tillbringat 3 år med en idrotts klass där de var att skaffa namn eller bli mobbad trasig för hur du såg ut då jag var den enda som hade den, efter det är jag hård mot mina vänner och släpper inte ofta folk nära inpå, och de var även av dem jag lärde mig att det är bara du som kan hålla upp dig själv om dagarna då resten av omgivningen kommer trycka ner dig varje dag.
De vänner man fick där var inget man kunde ha kvar för de var aldrig riktiga vänner de ar bara såna som tryckte ner en men de var även ett härligt och roligt gäng men man kunde aldrig prata med dem, har kvar en vän från den klassen.
jag skulle inte byta de 3 åren mot någonting då de är de 3 hårdaste åren jag varit med om då mycket skit i mitt liv skedde under de åren, men det är dem som format mig till den jag är och hur jag ser ut och jag är sjukt glad över det.

jag är en social kameleont och jag anpassar mig efter den och dom jag snackar med och sån är jag bara, är väl för rädd för att visa min riktiga sida för alla.


Logga in för att kommentera
Zhazli Tjej, 29 år

Bra skrivet! Tycker du verkar vara stark nog att klara det mesta! Jag tycker iallafall om dig c: <3

AronFuckOffLif Kille, 27 år

tack <3

Findus Tjej, 26 år

Du är speciell på ditt eget sätt och inte vara någon annan, vi gillar dig för den du är och du är en helmysig person! <3

AronFuckOffLif Kille, 27 år

tack <3

Skummisen98 Tjej, 26 år

Den du är just nu, är inte annorlundare än det du gömmer. De borda parterna/sidorna har en sak gemensamt, och de är dig! Du är en unik person! :) ja känner igen den biten då man anpassar sig, anpassar sig för att man inte vill sticka ut, inte vågar vara sig själv för att folk dömer, pratar allt för mycket och även tycker. Helt enkelt inte tycker att du är ok som den du vill vara. Du skriver att du är rädd för att visa vem du är... Men ja kan säga dig att du inte är ensam! Själv har ja levt i min rädsla, låtit andra styra mitt liv o hur ja ska vara. Men ja har inset att de är fel, att ja bara mådde skit av de. Vist ja bytte stil, för att de ända ja verkligen vet om mig själv är att ja är annorlunda! Alla som set mig som den ja försökte vara tror att ja försöker vara cool, är bluff/falsk, att ja vill ha uppmärksamhet o bara synas. Men de är inte de ja vill! Ja vill vara som ja själv vill. Inte ha folk som styr mitt liv åt mig. Ja vill vara accepterad som de ja vill vara o inte som alla andra vill att ja ska vara. För de är ju mitt liv o ingen annans. Du skrev även att du hade några vänner som accepterade dig för den du va, och att du även hade folk som var falska som kalla sig dina vänner. Eller fatta ja de fel? :o de ja försöker komma fram till är att du är speciell o borde vara som du själv vill o inte som andra vill att du ska va. Man mår oftast mycket bättre av att vara sig själv. :) kram

AronFuckOffLif Kille, 27 år

tack, kram