kendo
Började träningssäsongen i tisdag, tränade igen imorse. Woopwoop, inte ens 1 månad kvar till SKO, e så sjukt taggad! Måste bara beställa hem en tävlingslicens!
Peppar inför SKO, kul att Västerås är en av de flest deltagande, dock har 2 st avbokat. Inte mer än 3 veckor kvar nu!
http://www.fska.se/sko/contestants.php
Ooh, SKO :D försöker återuppliva mig lite efter väsby taikai.. =)
Yees.
Suger så jävla hårt, missade första träningen idag för att jag inte hade skjuts, och typiskt att det är innan SKO. </3
Har äntligen skaffat en tävlingslicens, att det ska vara så krångligt att beställa. Hoppas jag får det innan tävlingen bara. :)))
jag har inte tränat på flera månader :'(
Hej!
Vad i helvete är kendo?
Mvh
^En japansk budokampsport.
http://en.wikipedia.org/wiki/Kendo
Börjar bli sjukt nervös över att inte hinna få mitt tävlingskort. Mindre än 1 vecka kvar nu...
Ska iväg nu på träning iaf, bara 2 gånger kvar innan SKO. :-D
hmm jag fick mitt tävlingslicens dagen efter att jag beställde det :)
Ofta? :((
ofta! :)
Ringde till kansliet igår, de hade inte ens fått in min ansökan...
Skickade iväg den 4 ggr utan resultat. Till sist så ringde jag de igen och skickade över alla uppgifter per mail istället så fick de lägga in det manuellt. Men sen efter ett par timmars krångel fick jag en bekräftelse och förhoppningsvis har jag kortet imorgon :-DDDDDDD <---*happyface* typ :-))
nice :)
första gången jag var med på SKO hann jag inte få mitt.. min tränare fixade något temporärt så det löser sig alltid med andra ord ;)
vilka klasser kommer du tävla i?
Ofta det går o få temporärt? :o
Jag tävlar i D- B- Lag-klasserna :-)
Sj?
Btw har du sett vilka dina motståndare är? Det har kommit upp på SKO's hemsida!
B-klass:
150 M. Alm Fjällborg
152 A. Willenius-Vang <--- Jag
153 A. Gorokhovatskiy
D-Klass:
25 J. Fröberg
152 A. Willenius-Vang
30 N. Millet
Woopwoop!
Jag kör i juniorklass och damklass :)
haha jo jag har sett vilka jag möter, det är min klubb som håller i det hela xD
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet