hur går ni in i duschen?
Drar på kranen och väntar tills de blir varmt sen går in! :D
Går in, stänger dörren, vrider dushstråls... Saken bort från mig, vrider på vattnet och sätter på det varmaste.
Aahh, så skönt.
jag går nt, jag glider
Vrider på vattnet, klär av mig medan det blir varmt, går in i dusche när vattnet är varmt = win.
klär av mig, vrider på vattnet, springer och gömmer mig tills det är varmt, går in.
påkläd o uppochner
går in , sätter på vattnet , väntar på varmvatten . duschar ;pp
först klär jag av mej, sen närmar jag mig dushen. jag drar undan draperiet lite, sätter in ena foten. tar tag i draperiet igen, sätter inte andra foten och drar igen draperiet :-)
drar undan badrumsmattan, klär av mig, sätter upp håret, sätter på vattnet, vridar gradvis varmare och varmare och sitter ner.
Tar av mig allt utom tofflor (vårt badrum är fullt av fukt och mögel, mysigt.), tar av mig tofflorna precis utanför, går in i duschen, sätter på duschen på kallt för det är skitvarmt först, sen drar jag gradvis upp det till det varmaste som går som ändå inte är speciellt varmt (och ju varmare man har desto mindre stråle.)
Älskar att duscha. Inte.
Dummaste tråden...
På med våtdräkten först sen cyklop och snorkel, alternativt dykartuber =)
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet