chinchilla
Ja precis, så det blir nog superbra. Tack igen!
Idag var jag och kollade på min och pojkvännens framtida lägenhet. Snacka om att man blir förtvivlad när man får höra ifrån hyresvärden att man inte får ha djur i lägenheten... så nu måste jag sälja mina 3 ögonstenar. Mitt hjärta gråter.
Nä, vad trist! :(
Citat från muffliato
Det har varit dött här ett tag, men i alla fall!
Tänkte fråga om någon chinchillaägare här har något tips på en bra badsand?
Den sanden jag hittar är antingen cpdyr eller alldeles för grov :(
Om du har vägarna förbi Malmö någon gång så finns det väldigt fin sand här, åtminstone där jag köper den. Väldigt finkornig och klumpar sig bra. Det bästa är att det kostar 3kr/kilot!
Sålde mina chinchillor förra veckan. Kommer aldrig känna mig riktigt hel igen.
Jag beklagar!
BEHAVE: Jäklar vad billigt! Synd att det är typ 50 mil till malmö bara haha :(
åhåhå fick bebisar igår! :)
Bilder?!
Bilder kommer imorgon! :D
Naww :D
Hengpung
GUD VAD SÖTA
Alltså ååh vad fina!
hihi tackar så mycket. Blev så glad när jag upptäckte ungarna. Visste om att min hona var dräktig och visste att det kunde ske när som. Samma dag som hon födde så klappade jag henne på hennes runda mage och tio minuter efter så gick jag dit igen så var där bebisar :'D helt underbart. Hörde bara små pipande :'D
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet