bästa trummisen?
Jake Green från the red shore.
synd att han inte spelar i bandet längre.
Fjällhammer @ Sportlov
Joey @ Slipknot
säger bara Travis
joey jordison, slut på diskutionen (:
VITEK!
Liksom, han kan groova och spela med så mycket luft, även när han spelar death metal. Det är så mycket svårare att göra det i den genren. Där failar många såna trummisar.
Han spelar så sjukt avslappnat.
Citat från Hereticcc
joey jordison, slut på diskutionen (:
skärp dig.
Morgan Ågren.
antingen agge lr vicke (http://www.emocore.se/tomatojuice)
Vet inte, svårt att välja men John Bonham e nog min favorit sen e ju Neil Peart och Dave Lombardo bra.
Den där "Daniel Toivola". o:
Vete fasen om bäst , men Favoriten e iafl Dave lombardo från Slayer :)
Yoshiki Hayashi
Snackar vi bästa trummis eller bästa trummis inom dödsmetall? Inom dödsen så är nog Kollias olsagbar ialla fall. Snabbheten, tightheten, variationerna ja han har allt en bra dödsmetalltrummis ska ha helt enkelt.
Snackar vi däremot om bästa trummis overall så är: Morgan Ågren, Tomas Haake, Neil Peart och Buddy Rich de bästa utan tvekan. Fast jag håller nog Morgan Ågren som personlig favorit mest för att han har NOLL teknik och har blivit övermännskligt bra ändå.
Tom Hunting som spelar i exodus är ganska nice!
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet