är det något er morsa eller farsa inte gillar med er ?

Föregående
Till botten     Sista sidan
Nästa
jabberwocky Kille, 33 år

3 137 forumsinlägg

Skrivet:
16 februari 2010 kl. 21:55
jabberwocky Kille, 33 år

Citat från Plastpojken


@ u_suck_tbh & Celine

Fan vad arga och bitska ni är då. Det jag menar är att det inte alls är så att en förälder MÅSTE älska sitt barn oavsett vad som händer. Föräldrar är ju också människor.

Vad i helvete är det här, biter folk på minsta lilla eller trollar ni? :/


Lol, vem är det som trollar egentligen?

u_suck_tbh 34 år

28 184 forumsinlägg

Skrivet:
16 februari 2010 kl. 21:56
u_suck_tbh 34 år

Citat från Plastpojken


@ u_suck_tbh & Celine

Fan vad arga och bitska ni är då. Det jag menar är att det inte alls är så att en förälder MÅSTE älska sitt barn oavsett vad som händer. Föräldrar är ju också människor.

Vad i helvete är det här, biter folk på minsta lilla eller trollar ni? :/



Nej, det är ju självklart upp till barnet också, men en föräldrar ska vara förebilder och trygghet och ska älska barnet jämt förutom i kanske vissa extrema situationer.
Otherwise, failure at parenting.

Tråden handlar om vad föräldrar inte tycker om hos sitt barn som person, dvs, om föräldern inte stöttar barnet i alla fall (självklart inte om barnet i fråga har gjort något riktigt fel, som till exempel mördat en annan människa), utan om små väsentliga grejer som gör en person till den han/hon är.

Din kommentar var giltig, men inte i sammanhanget.

tomipuff Tjej, 30 år

1 408 forumsinlägg

Skrivet:
16 februari 2010 kl. 21:56
tomipuff Tjej, 30 år

Citat från elinrawr
--------------------------------------------------------------------------
Hahaha. Förstår att jag går mina på nerverna med latheten. Smutstvätt sen mååånga veckor tillbaka överallt i rummet. Minst tio glas i rummet innan jag ställer dem i disken. Mat under sängen som jag "glömmer" kasta. När jag har lov duschar jag inte så jag stinker. Jag är så lat så det blir sjukt äckligt.


Hahaha, du och jag är nog lika jävla lata. Orkar inte ta bort tallrikar förens de möglar och mitt rum börjar lukta lite kul. Asskönt på lovet när man bara kan såsa runt och vara skitäcklig och ha fettigt hår för att det tar för lång tid att duscha, lol!

4nnie Tjej, 32 år

189 forumsinlägg

Skrivet:
16 februari 2010 kl. 21:57
4nnie Tjej, 32 år

Min föräldrar skulle ALDRIG kalla mig lebba, hora eller någonting sådant skällsord.
Det är sjukt respektlöst D:

user12345 Tjej, 30 år

15 322 forumsinlägg

Skrivet:
16 februari 2010 kl. 21:58
user12345 Tjej, 30 år

De HATAR mitt förnamn.

u_suck_tbh 34 år

28 184 forumsinlägg

Skrivet:
16 februari 2010 kl. 21:59
u_suck_tbh 34 år

Citat från wingdings


De HATAR mitt förnamn.


Var det inte dem som döpte dig?

PLAY Kille, 34 år

814 forumsinlägg

Skrivet:
16 februari 2010 kl. 22:01
PLAY Kille, 34 år

mja de trodde jag var nazist för att jag tog hål i läppen men sen är de bara grejer som alla andra emos känner igen, inget speciellt c:

adolfritzl Kille, 34 år

6 forumsinlägg

Skrivet:
16 februari 2010 kl. 22:03
adolfritzl Kille, 34 år

asså haha sjyssta föräldrar ni alla har låter som värsta svenssons :P mig gillar mina föräldrar fastän jag growlar på rummet, det enda morsan inte gillar är att jag inte är världens bästa på att diska

SillyJokes Tjej, 31 år

4 155 forumsinlägg

Skrivet:
16 februari 2010 kl. 22:17
SillyJokes Tjej, 31 år

"Du äter för lite", "Du äter för mycket", "Du är för smal", "Varför luktar du så konstigt?", "Du sitter för mycket vid datorn", "Du är för osocial", "Du rör dig för lite", "Du ser ut som en missbrukare", "Är det inte jobbigt med finnarna?", "Måste du ha den frisyren?", "Jag skäms över dig" och "Ska du verkligen gå ut sådär?" är väl mammas vanligaste kommentarer.
Hon kommenterar aldrig mina jättehöga betyg, att jag inte röker, att jag inte är med i kriminella gäng, att jag inte super eller håller på med andra droger. Hon verkar inte se vilken äckligt duktig flicka jag verkligen är.
Jag klagar ALDRIG på henne! Blir så förbannad men jag säger inget, istället samlas ilskan inom mig och jag skriver ner hur hon behandlar mig i en liten anteckningsbok. Jag ska lämna den när jag fyllt 16 och rymmer hemifrån.

golfwang Tjej, 30 år

2 433 forumsinlägg

Skrivet:
17 februari 2010 kl. 04:35
golfwang Tjej, 30 år

Pappa gillar inte min "dryga" attityd.
Mamma gillar inte mitt snuskiga rum.

Felle 33 år

8 241 forumsinlägg

Skrivet:
17 februari 2010 kl. 04:45
Felle 33 år

mitt beteende och levnadssätt. :I
mitt sätt att tänka, kring allting.

kunglouie Tjej, 33 år

593 forumsinlägg

Skrivet:
17 februari 2010 kl. 04:48
kunglouie Tjej, 33 år

nej jag är perfekt, dom kan inte annat än älska mig.

Sa5m Tjej, 32 år

1 560 forumsinlägg

Skrivet:
17 februari 2010 kl. 18:04
Sa5m Tjej, 32 år

mitt rum, att jag prata välldigt snabbt och piercingarna.
men dom älskar mej ändå :)

BarbiePorn Tjej, 29 år

110 forumsinlägg

Skrivet:
18 februari 2010 kl. 01:27
BarbiePorn Tjej, 29 år

Lite allt möjligt ,ibland mina kläder eller mitt smink.Och de gillar inte när jag piercar mig och hatar när jag piercar mig själv.
Pappa kan väl tycka att jag ska klä mig som folk och tona ner mig...
Annars tycker de väl att jag är kreativ och envis.

Defiance Kille, 31 år

1 857 forumsinlägg

Skrivet:
18 februari 2010 kl. 01:29
Defiance Kille, 31 år

Alla mina riktiga tankar ^_^


Föregående
Till toppen     Sista sidan
Nästa

Du måste vara inloggad för att skriva i forumet