Zelda
Citat från illdevouryou
ja tycker om TP om ja ska va ärlig ;o
e ja ensam ? ><
helt okej :) men hatar att wii är spegelvänt, jag har klarat det till gc, då blir det svårare på wii >:
_zamme_: Klarat det några gånger på gamecube med men inte testat på Wii än. Kanske borde?
Citat från 45223
Citat från Deeoh
Jag tycker faktiskt water temple i TP är ännu drygare, för mycket fram och tillbaka springande...
Men å andra sidan, jag har aldrig gillat vatten i tv-spel
Tycker TP är drygt i allmänhet så det hör väll till? :(
Indeed, något jag verkligen inte tål är att vara varg, gud så tråkigt ._.
strukenskjorta: Twilight princess är ju oerhört bra? Utveckla.
Kise: Tycker det är för "mörkt", elakt, och väldigt dryga saker man ska göra genom äventyret. :( Typ som att samla dem där Tears of light eller vad dem heter och massa annat sånt onödigt crap. Men det är ju vad jag tycker!
Även bossarna är cpdryga för dem dör på 3slag typ..
45223: Jo visst, det är en del onödigt crap, men enligt mig byggs det upp av den fängslande storyn som får en att inte vilja sluta spela, som i alla andra tv spel. Jag tycker det även är väldigt roligt med alla nya grejer man använder sig av, dvs items, samt dom "woaaaw" upplevelserna man får tex som när man åker stjärtläpp där uppe i snöiga bergen:)
Ja, storyn är det inget fel på. Det är spelet i sig som är drygt att spela bara.
hahah, ball 'n chain eller vad den hette var ju lätt coolaste nya itemet och snowpeak är så mysigt! Bästa templet lätt och bästa avslutet på bossen, rätt cute.
Nja, jag håller som sagt inte med då jag gillar spelet:)
Haha ja verkligen, eller spin saken!
Kise: Hahaha fucking beyblade-remake på den eller!
Det ända som är en liten challenge i det är ju fairy-sidequest eller vad det heter i öknen. Det med hundra rum med enemies eller vad det är!
Haha ja:D Men den bossen med "beybladen" är underhållande imo.
Hmm, vet inte om jag gjort det : o
Kise: Underhållande tills den dör på 3 sekunder! Trodde ju det skulle vara värsta feting epic battle't sen när man tagit sönder ryggraden på honom Men det var typ 10 spinattacks och dem tog man när han var stunnad en gång. Sjukt besviken!
Hade gärna velat dual-wielda i zelda med. Hade varit sjukt nice med det där svärdet som sitter fast i hans huvud + master sword. Dem borde införa det så man kan göra lite fetare combos!
Haha, testa det då! Där haru en challenge :]
Mjo sant, bossfighterna kunde vara lite svårare! Väldigt underhållande, men alldelles för lätta:/
Oh ja! Det skulle vara nice. Så kunde man på ett sätt använda nunchucken till det ena svärdet och den andra kontrollen till det andra!
Jag har faktiskt inte ens spelat ut det än då jag fortfarande siter fast i air templet, har inte spelat på månade rnu känns det som: (
Nej, inge kontrollera båda svärden. Vanliga combos då man använder dem samtidigt. Så kan man switcha mellan skölden och ett svärd eller två osv :]
Men ofta? Vart är du?
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet