Zelda
Fett värt. Ska åka upp till västerås i feb.
Då kan jag fortsätta på mitt zelda save!
Citat från phail
Citat från arizona
Citat från phail
Then i'll fuck you in the ass.
Då tar jag Zelda spelet och går till April ;@@@@@@@@@@@@@
Men lucky for you (och mig, tydligen) så är det inte trasigt.
Precis!
Men jag dyker upp nog någon gång vid den 8e eller något runt där 8]
Det låter finfint! Ska försöka hitta Majora's Mask också..
arizona: Varför? Det är tråkigt..
phail: äh, skärp dig.
Ni kan väl inte dissa majoras? :(
Majoras är det näst bästa i serien och min favorit av alla spel. ):
Majoras mask är riktigt bra. Älskar atmosfären. Väldigt enkelt och kort spel om du bara ska klara igenom det. Men nästan lika långt som oot om du ska klara 100%. Eller, nu sög jag ju på att få tag på alla masker och heart pieces... men men.
Majoras Mask är inte så kul :(
Majoras Mask är så otroligt mörkt och dystert. Storyn är så otroligt bra, med tanke på att nästan varje karaktär i spelet har sin egna lilla roll att spela ut under dom tre dagarna. Faller nästan i gråt under Kafei-questet och under dom sista minutrarna på tredje dagen då månen är nära klocktornet och vakterna står på sin post och inväntar döden. Hemskt är det, underbart är det.
Citat från Murtain
Majoras Mask är så otroligt mörkt och dystert. Storyn är så otroligt bra, med tanke på att nästan varje karaktär i spelet har sin egna lilla roll att spela ut under dom tre dagarna. Faller nästan i gråt under Kafei-questet och under dom sista minutrarna på tredje dagen då månen är när klocktornet och vakterna står på sin post och inväntar döden. Hemskt är det, underbart är det.
Ja, bra atmosfär som fan. Är väl det som är charmen med det imo. Samma sak med Twilight Princess, fast inte lika mycket kanske.
Ska nog klara ut Okami igen. hejdå.
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet