WoW
do it, som vi alla här vet är det ju ett ruskigt bra tidsfördriv när man ändå sitter och degar framför datorn.
Mm. Problemet är när man semi-hardcore raidar och inte riktigt orkar med det i längden, men utan en sån grad av raidande vill man (jag) inte spela.
55k crit i arena. I wuz like "omgwtfbbq".
Greetings!
We have already noted that you are trying to sell your personal World of Warcraft account (s).
Terms of Use. ''Massa annat skit dom skrivit'' Sen kommer
STEP 1: ACCOUNT INVESTIGATION
We now provide a secure website for you to verify that you have taken the appropriate steps to secure the account, your computer, and your email address. Please go to this site and follow the instructions:
Dom frågar om mitt email lösenord? :s
Helt 110% hundra på att det är Blizzard och inte några väldigt skickliga scammers? Kom du till den sidan via en länk eller skrev du www.battle.net i adressfältet?
Fick ett mail från Blizzard om att jag försöker sälja mitt acc. :s Men fine om det är blizzard, hade dom tänkt att jag skulle minnas vad min SQ är? :S
Säker på att mailet var/är från Blizzard då?
Som sagt är det troligen inte ens Blizzard.
Haha, har också fått ett sådant mail. Troligtvis inte blizzard.
No offense men nu förstår jag hur folk lyckas bli hackade!
Fick ett mail från Blizzard, har ju fått mail från dom innan och det är samma mail typ...
"typ" hahhaha
Citat från Riz
Fick ett mail från Blizzard, har ju fått mail från dom innan och det är samma mail typ...
--------------------------------------------------------------------------
Testa att manuellt skriva www.battle.net och logga in, det vill säga gör det 12000000000000% säkert att det inte någonsin på ett hundra miljoner år kan vara någon annan sida än Blizzards sida du faktiskt loggar in på. Sen testar du om du kommer till samma ruta, det vill säga att du ska skriva in email password osv. DÅ kan du vara ganska säker på att det är Blizzard som skickat ut mailet. Lite inte på vad det står för emailaddress, sånt går att fakea.
E-mail password, är du skön eller?
Klart som fan det inte är blizzard. Men prova som Jimmy sa, att manuellt skriva in www.battle.net
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet