WoW
Citat från C7Hangover
Fast hardcore players har ändå haft saker att bita i i wotlk.
yogg +0.
ICC innan alla buffs.
bara stänga av 30% buffen så har man något att bita i.
menart
Då jag är 91:a så var jag c.a 12-13 år under vanilla, men åldern har inget med det att göra. Jag clearade naxx och dylikt då och kunde min class väldigt bra. Och jag har inget emot folk som provar på, tyckte bara att det är lite synd att det är accepterat på ett vis att man gnäller lite smått om man wipar på en svår boss.
När det kommer till wotlk så var icc väldigt nice utan buffen, då kändes det nästan som BT, men i.om buffen så tyckte såklart guilden att det är lättare med än utan, då var det bara att vara tyst som den f.d hardcore raidaren man varit. Ang. Ulduar och yogg +0 var det något jag gärna skulle viljat vara med om, men wotlk betan satte stopp för det då jag inte såg en framtid för wotlk och tog en 10-11 månaders paus.
Började när toc precis hade kommit ut, vissa kanske tycker att jag inte ska säga något då jag började så sent, men de encounters jag sett är inget som imponerat på mig varesig det kom till tactics eller utförande.
Fast du missade Ulduar Trish.
eller ja du har väl säkert gjort det på senare dagar.
Men gosh Ulduar var grejen.
Eller jag kanske hade fel.. Jag började i juli förra året, då kanske inte toc var ute än? För jag kommer ihåg att Naxx25 fortfarande var awesome att köra och att jag körde uld10 till Freya..
Sen är jag tyvärr en bitterfitta som är förälskad i tbc.. :(
Freya HM prenurf(s)
Mimiron HM prenurf(s)
Yogg+0
Anub HM
Putri HM
LK HM
Har varit ett antal counters som helt klart var i klass med swp. Diskussionen handlar ju snarare om att det nu är HM's som gäller och hur man ställer sig till det.
Ulduar <3
Reflections: Karazhan <3
Åh.
Kara.
Det var tider det
Som fan att det var, riktigt goda tider :D
Hiho, win, fick mitt gamecard på 2 minuter utan att gå en meter.
Jag saknar MH.
det var min favorit.
fast folk brukar bli arga när jag säger det
Jag förstår inte vad fasen jag höll på med i tbc, jag nådde 70 ungefär ett år innan WotLK släpptes, under det året gjorde jag inget annat än att nöta Auchenai Crypts normal, två gånger per dag kanske fem dagar i veckan. Och så pvpade jag tydligen, för jag hade tre olika par merciless-shoulders trots att jag körde feral hela tbc D:
Citat från WAITandbleed
Citat från KaptenSax
zul gurub <3
så jävla sant...
haha du va typ 9 bast på den tiden men aa.
Citat från C7Hangover
Fast du missade Ulduar Trish.
eller ja du har väl säkert gjort det på senare dagar.
Men gosh Ulduar var grejen.
Jag var casual under Ulduar-tiden, men ja min hardcore guild leader som seriöst hardcoreraidade i vanilla (och tbc), han kallar Ulduar en pärla i wotlk.
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet