Wildstar
Citat från osv:
Citat från Gecko:
Kollat en video tidigare, endast för att se grafiken :D
Och combaten är inte bara att se sådär heller. No-target systemet i Tera såg awesome ut at first sight, men funkade inte bra alls i PvP, till exempel.
Kolla ifrån deras livestreams eller liknande!
Hur seriösa är ni? :D
Köpte precis spelet efter ha spelat betan till typ lvl 20.
Släng gärna iväg ett PM om ni har lust och spela ihop.
Känns rätt bittert och sitta och spela själv och mina vänner superdissar spelet. >:c
Helt fantastiskt spel. Kunde inte lira förrän sent på söndag/Natten mot måndag då jag fick den enda buggen som fortfarande var kvar då men men. Dingade nyss lvl 20 och är helt underbart. Gameplay är toppen, lore är intressant och blir bara mer så, zonerna är coola och både grupp och solocontent awesome. Enda två sakerna jag tycker är negativa är healthbarbuggen(som jag dock fixat med en addon) och hur klumpig/konstig chatten känns och att du inte kan byta färg som du vill etc.
Vad jag hört så "börjar" spelet vid 20 så ser verkligen fram emot att fortsätta.
Vart lirar ni någonstans? Själv lirar man på Ascendancy EU så om ni kör där så lirar jag gärna ihop!
Som förgående har jag typ ingen kompis att lira med men lyckades hitta en toppenguild precis innan det släpptes så, är inte helt ensam iallafall.
Episkt än så länge!
Zhur här. Fast ingen här lirar väl PvP :(
Spelet är grymt, kan jag tillägga. Lite smådetaljer jag gärna skulle vilja se förbättras. Som till exempel någon slags indikation på att man börjar få lite hp (inb4 kolla health baren). Samt att kunna se när spelaren man healar har fullt hp på hans nameplate. Eftersom health och shield delar samma mätare så ser man inte det :(
Citat från Gecko:
Zhur här. Fast ingen här lirar väl PvP :(
Spelet är grymt, kan jag tillägga. Lite smådetaljer jag gärna skulle vilja se förbättras. Som till exempel någon slags indikation på att man börjar få lite hp (inb4 kolla health baren). Samt att kunna se när spelaren man healar har fullt hp på hans nameplate. Eftersom health och shield delar samma mätare så ser man inte det :(
Finns en addon för det sistnämnda.
Jag använder mig av en som heter Bijiplates.
Try it out
Ah, okej.
Tack!
Funderar på att lägga ner ESO och börja med Wildstar vid sidan om Guild Wars 2. Någon som har en buddy-key eller liknande?
Jag har! PMar ett om du vill ha?
Okej, så sitt account får namnet som sin första karaktär hette.
Grattis Gecko, ditt kontonamn är Fdfsdfsfsdf!
Det borde väl gå att lägga till folk från andra realms?
I såna fall, vad nickar ni? Accname eller karaktärsname
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet