Vilken är er värsta olycka ni varit med om?

Föregående
Till botten     Sista sidan
Nästa
fizz Kille, 33 år

226 forumsinlägg

Skrivet:
19 maj 2011 kl. 02:30
fizz Kille, 33 år

Knivhugg i kroppen, har fått hjärtsvikt, har även knäckt benen i båda nederarmar när jag ramlat från ett tak för ett par år sen. Annars nada.

mica Tjej, 33 år

11 694 forumsinlägg

Skrivet:
19 maj 2011 kl. 02:37
mica Tjej, 33 år

än så länge har det inte varit något allvarligt skurit mig, brutit 2 revben, högerarmen på 3 ställen, högerfoten 2ggr, fått sprickor i några fingrar och svimmat några gånger c:

kapten Tjej, 31 år

3 014 forumsinlägg

Skrivet:
19 maj 2011 kl. 02:49
kapten Tjej, 31 år

hälsenan gick av och hela min häl var i princip mos

fizz Kille, 33 år

226 forumsinlägg

Skrivet:
19 maj 2011 kl. 02:55
fizz Kille, 33 år

Citat från kapten


hälsenan gick av och hela min häl var i princip mos

Lol ouch >_>

belua 31 år

495 forumsinlägg

Skrivet:
19 maj 2011 kl. 06:39
belua 31 år

Inget riktigt allvarligt som bilolycka etc. Den värsta var väl ett självmordsförsök.
tog cirka tre veckor att bli helt återställd D:

Tina Tjej, 31 år

1 936 forumsinlägg

Skrivet:
19 maj 2011 kl. 11:42
Tina Tjej, 31 år

Citat från Lethargus


Citat från Tina

Fyfan, du fick min historia att låta som en jävla flugskit på rutan haha.


Dude, det var absolut inte min avsikt :c

Jag har aldrig brutit ett ben i kroppen (runs in my family fuck ye), men jag har fått en spricka i båtbenet och handleden och fucking shit vad det gjorde ont alltså, skulle tippa på att det gjorde ondare för dig att knäcka nyckelbenet än för mig att bli påkörd också.
Eftersom jag förövrigt var fullpumpad med morfin från och med att tror det var brandmännen kom fram en kvart senare.

Seidur Tjej, 30 år

463 forumsinlägg

Skrivet:
19 maj 2011 kl. 11:49
Seidur Tjej, 30 år

Jag blev tacklad på en innebandymatch så att hela mitt bäcken vreds ur led. Gick till en kiropraktiker och fick det ordnat. Dock så har jag förlorat nästan all ryggmuskelatur, och kommer troligtvis aldrig bli helt återställd.. :c

Jennyy Tjej, 28 år

16 126 forumsinlägg

Skrivet:
19 maj 2011 kl. 11:59
Jennyy Tjej, 28 år

En av mina första olyckor som inte var så farliga, men kändes så då.
Var runt 5 år och var ute med mamma på backen och åkte pulka, hade värsta stora fina pulkan som man har ratt på och allt, men jag sket i att styra, glömde bort de helt och åkte rakt in i en taggbuske, skar upp allt möjligt, kom blodig hem, jag var sur på mamma. Haha.

En till när jag var liten var när jag och pappa var och matade ankor vid en damm på vintern, jag var nog 4-5 då, jag ville gå närmre dammen, alltså ett trappsteg ner, jag gjorde det, hukade mig mot en svan och skulle ge bröd, jag ramlade i och höll på att drunkna, hade gjort det om min kära pappa inte hade hoppat i och räddat mig, hehe. Ganska otäckt vare. Men ah.

Har en till när jag var cirka 11, hade fått en lång fin och ny klänning, skulle ut och cykla i kvarteret, hann inte cykla mycket förens jag fastnade med klänningen i cykeln och ramlade pladask ner mot gatan, en bil kom i 180 utan att se mig, men som tur var så såg han mig innan jag var mos, haha. Trodde jag skulle dö, blää.
Kunde knappt komma upp, i med att klänningen satt fast, men jag klarade mig. :D

tv4nyhetsmorgon Kille, 31 år

Tsunamin i Thailand om den räknas, gjorde mig inte illa men är fortfarande livrädd för havet.

Om den inte räknas så har jag brutit några ben i foten när jag tänkte vara smart och duscha min häst utan att ha skor på mig. Aj.

Tina Tjej, 31 år

1 936 forumsinlägg

Skrivet:
19 maj 2011 kl. 12:03
Tina Tjej, 31 år

^
Fan ja att den räknas!

Sallie Tjej, 30 år

15 forumsinlägg

Skrivet:
19 maj 2011 kl. 13:27
Sallie Tjej, 30 år

Hmm jag åkte skidor i fjällen. Jag älskar fart, så självklart så åkte jag i världens speed. Tills det kom en jävel från ingenstans framför mig och jag försökte stanna (Det varr en reflex) Men p.g.a min fart så voltade jag istället. Jag var ungefär mitten av svarta backen, och jag "voltade" ända ner. Hade slagit huvudet riktigt hårt så jag låg medvetslös. Men vaknade efter en stund och JAG LÅG KVAR DÄR! Ingen hjälpte, fy fan vad sur jag blev. Men jag var för upptagen för att smärtan tog över mig. Min skidor hade fastnat i snön när jag ramlade ner, och båda mina knän vrickades. Var sängliggande i två månader, hade kryckor i 3 månader, haltade i 6 månader. Men som tur går jag normalt nu, men jag kommer fortfarande ha en knä skada för livet. Men jag bryr mig inte så speciellt mycket, åker fortfarande skidor, åkerfortfarande snowboard, och heck yeah att jag fortfarande åker skateboard! Men om jag skadar knän en gång till så är jag pannkaka (:

Oj vad lång den var :s

kapten Tjej, 31 år

3 014 forumsinlägg

Skrivet:
19 maj 2011 kl. 14:37
kapten Tjej, 31 år

Citat från pennybridger


Citat från kapten

hälsenan gick av och hela min häl var i princip mos

Lol ouch >_>


haha feting ärret på hälen
ser ut som ett mercedes märke utan cirkeln haha

Misantropi Kille, 31 år

32 forumsinlägg

Skrivet:
19 maj 2011 kl. 14:42
Misantropi Kille, 31 år

bröt nyckelbenet, slog axeln ur led o fick en spricka i knät när ja åkte bräda för typ 4 år sen

pissjklh Kille, 31 år

2 687 forumsinlägg

Skrivet:
19 maj 2011 kl. 14:44
pissjklh Kille, 31 år

Åkte bräda, var typ nio. Körde på en sten, klota, landa med knät på nån vass grej som stack upp ur marken. 7 eller 8 stygn vart det!

Dionysus_ Kille, 28 år

5 460 forumsinlägg

Skrivet:
19 maj 2011 kl. 14:47
Dionysus_ Kille, 28 år

Ricochet på farsans 22:a

pang! rakt i benet på mig


Föregående
Till toppen     Sista sidan
Nästa

Du måste vara inloggad för att skriva i forumet