Vilken är den absolut sämsta filmen?
Arachnid - 8 Legs
Citat från Lamm
[i mg]http://img237.imageshack.us/img237/8154/bad-taste-18.jpg[/img]
Ännu en Pete Jackson film. Fast denna är så dålig att den blir skitrolig. :P Så den är både dålig och bra, rekommenderas.
En intergalaktisk snabbmatskedja kommer till en liten stad på Nya Zeeland på jakt efter mänskligt kött till hamburgare. En liten grupp specialsoldater skickas ut för att stoppa dem vilket leder till en hejdlös slakt på utomjordingarna som först uppträder i mänsklig form.
Citat från Lamm
Meet The Feebles[...]
Är du mongo eller trollar du? Meet the feebles och Bad Taste är råbra.
Snart säger du väl att även Braindead är dålig.
Både Brain dead och Bad taste är värdelösa. Så jävla trött på grupprunken.
Citat från ModernFaerie
Mitt Ex tvingade mig se Black Dynamite och MacGruber.... Asså jag skämdes igenom filmerna?
dissar du black dynamite
är du allvarlig eller
ÄR DU ALLVARLIG
Citat från Mandisen
Play
En svensk film inspelad i Göteborg
Jag satt och kolla igenom hela och tror inte jag varit med om något tråkigare
Visst filmen har ett budskap och mening men ni ska bara se kameravinklarna. Nej aldrig igen!
På riktigt? Den sämsta filmen du sett? Vad var det du tyckte var tråkigt?
Skulle snarare lyfta fram den som en av de bättre svenska filmerna som kommit senaste åren.
Tycker att det som visuellt är bra ligger i just kameravinklarna, hur man själv som tittare blir en fastlåst observatör. Det är kyligt, kompromisslöst och distanserat, men enligt mig så får Östlund samtidigt till en stor bit realism just i det statiska, vilket blir rätt effektfullt. Lite som i hans föregående långfilm (De ofrivilliga). Sedan att innehållet är väldigt intressant och nyanserat gör det ju inte sämre direkt. Jag håller den knappast som ett mästerverk, men absolut en bra film.
Plump fiction, en lågbudgetparodi på pulp. Normalt sett brukar jag tycka om kalkonfilm men den är bara...pinsam.
Filmens running gag är att Mia Wallace är tjock liksom?
Fjorton suger.
No doubt.
Martha Marcy May Marlene är absolut den sämsta film jag någonsin sett.
Battle Royale 2.... no comment
Star Wars: Holiday Special.
kan vara hunger games alltså
The Blair Witch Project och Paranormal Activity.
Inget händer, ever.
Birdemic...
Filmen ska handla om fåglar som anfaller människor och dödar dem. De första 10 minuterna får man se en väg och massa bilar genom vindrutan där det ser ut som de glömt kameran i rutan påslagen. 35 minuter in i filmen får man se en fågel. Samtliga fåglar i filmen ser ut att vara rörliga clip-artbilder. "Skådespelarna" är de sämsta jag någonsin sett.
Råder er nästan till att se den då fåglarna får en att skratta så in åt helvete!
Fjorton suger. ALLT med den är bara helt fel, haha.
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet