Veganer - Blir ni extra sura ?
iamtheslayer
Kille, 32 år
kiwi är bäst
Emojavel
Kille, 31 år
Citat från anakron
Citat från Emojavel_
Varför har alla så mycket fördomar om veganer?
Och jag tror vem som helst skulle blir sur om den fick en flötig pannbiff upptryckt i ansiktet.
för att det bara är sura snorungar som är veganer och bortskämda.
Och vad baserar du det på?
Fördomar fortfarande imo, och de gjorde det precis värre.
MESPOP
33 år
anakron
Dert var kungligt, att det var billigt med kiwi och nektariner
Tuffingen
Tjej, 30 år
Jag skulle inte bli mer sur, men jag skulle bli äcklad om någon kastade kött på mig.
Reviendra
Tjej, 35 år
Jag låser tråden, den är såpass urspårad.
Reviendra
Tjej, 35 år
*slutar*
MEN NU SKÄRPER TRÅDEN SIG.
För övrigt så; ja självklart. Jag blir skitsur om folk provocerar mig och hånar mig för att jag avstår ifrån att äta kött.
Zalbeyx
Kille, 35 år
Citat från Reviendra
*slutar*
MEN NU SKÄRPER TRÅDEN SIG.
För övrigt så; ja självklart. Jag blir skitsur om folk provocerar mig och hånar mig för att jag avstår ifrån att äta kött.
Well, det är väl så du reagerar antar jag men förövrigt så kan jag personligen inte förstå mig på...eller kanske till en viss del för dig eller så men eh...Nej, man ska inte ljuga.
Jag förstår själv faktiskt inte hur folk kan ta så illa upp, särskilt över fucking "internet" -_-.
Det är svårt att få någon form av känslofylld reaktion från mig pga (obvious reasons). Men utöver det så...alltså..
Jag förstår verkligen inte det med att bli förbannad för något som, i vissa situationer, inte äns är sant.
I mean...Om man ändå vet sanningen själv då man blir anklagad för något som inte är sant om en själv, då ser jag faktiskt ingen ide med att tjafsa emot, att försvara mig mot något som inte är sant är inte något jag anser vara logiskt.
Samma sak med det här att bli kritiserad för sina personliga val, like..bitch! the fuck you know about my shit >w<?
Helt enkelt, att ta åt sig av någon annans åsikt om sig själv, är bara patetiskt (ta inte illa upp, inget personligt menat). Det är bara ologiskt enligt mig.
Att antingen försvara sig mot något som för det första inte är sant, sen att ta illa upp för något som någon annan (som då antagligen inte vet ett skit om ens riktiga själv) påstår på ett sätt som om de visste mer om än själv än vad man själv gör.
Kortfattat: Jag ser ingen logik i att ta illa upp för något som inte är sant eller som inte berör mig, därför reagerar jag sällan.
KIKIsnus
Tjej, 30 år
Ingen människa skulle bli glad av att få korv i huvudet.
Aiko
Kille, 32 år
*IRL LOL*
KratzPMA
Kille, 36 år
Jag skulle knocka människan ifråga, bas rutten-style.
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet