Vart trodde du att bebisar kom från när du var liten?
Tittade på cow and chicken när jag va liten, cow föddes ur ett kålhuvud. Då trodde jag att vi människor skapades så också.
Från ett typ barnhem typ. Att de typ gjordes där och fördes sedan till BB där mamma och pappa fick hämta den. Den runda stora magen var fortfarande ett mysterium. Tills vi hade sexualkunskap i 2:an.
Citat från mylifeisnotgood
Jag trodde dom kunde komma när som helst ur rumpan när man satt på toa. Så jag var alltid rädd för att jag kanske råkat spola bort min bebis.
Mina föräldrar sa ingenting.
Samma här x)
Haha, minns inte. Men min lillkusin trodde man beställde dem.
När jag var gammal nog för att förstå att det faktiskt kom nya barn till världen så förstod jag också var ifrån dessa avkommor kom ifrån.
Däremot trodde jag att man gjorde barnen i naveln, samt att min kompis var bombsäker på att det växte ut ett till hål mellan.. Tjorvas och stjärteriet. När man var redo. Där gjorde man barn, och därmed basta.
Storken.
Jag trodde det fanns en speciell hylla i butikerna. Där kunde man köpa barn på ca 2 år xD
Det här var när jag var ca 7 år.
Tomten! KICKASS
rumpan
tänkte aldrig på det tror jag
Röven.
Storken
jag trodde att man beställde dom från 'internet' som man inte fick vara inne på. Bara vuxna.
Storken efter att jag hade sett Dumbo som liten,
sedan blev jag förvirrad när jag fick se ett avsnitt på Cow&Chicken där de frågade vart barn kom ifrån och deras föräldrar svarade att vi var ägg eller att vi föddes från brysselkål.
Från jordens mittpunkt.
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet