Vart köper ni era kläder?
H&M, Asos, Dressman etc. Eller de jag designar och syr upp själv :)
Nelly för det mesta, New Yorker och Gina Tricot för basicgrejer. Sen händer det väl att man hittar lite roliga grejer på andra ställen med.
Nelly, New Yorker, Bikbok och Ebay typ
HM, Drop Dead, Carlings, JC. Dressman osv.
Mest H&M och JC men ibland Bik Bok
nästan bara myrornas, det är ju där alla annars dyrare h&m-kläder och liknande hamnar för typ en tjuga.
aplace, topshop, blk dnm senaste tiden
De flesta kläder jag har har jag köpt i second hand butiker, på loppisar, fått av kompisar, hittat i miljöhuset (fancy namn för soprum), sen köper jag rätt mycket av folk på tradera eller av folk på alternativa klädsäljargruppen på facebook eller på riktig billig rea på vanliga affärer. Sen beställer jag även kläder då och då, och då blir det ofta Angel Clothing.
on tha internet, annars så carlings, New Yorker.
Bikbok, HM, gina tricot, carlings osv
Jag köper på second hand, slit och släng är inget för mig.
Göra om, laga rätt!
Sen är det mer av ett uppdrag att hitta kläder på loppis, är ju guld att hitta nått som är sådär Oooh.
Handlar väldigt sällan i butik.
Beställer från:
http://tres-bien.com/
http://barneys.com/
http://mrporter.com/
http://www.ssense.com/
Gina Tricot
Dressman. Såvidare jag inte vill ha lite märkes kläder då ärre topstreetwear.com
Carlings <3, H&M och Vero Moda för det mesta men har några kläder från Gina Tricot också. Har även två favorit affärer som inte finns i Sverige: Bershka och Tally Weilj
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet