Värsta sjukdomen du har haft?
Usch, hatar människor som är sjuka
typ min hjärna :D älskar den sjukdomen.. ;) nej, när ja va liten, magsjuk, hemskt
Ögoninflammation var jävligt jobbigt.
När jag var liten så hade jag någon sjukdom som tydligen kunde vara dödlig om man inte fick vård, vilket jag inte fick för att sjukvårdsrådgivningen sa att det inte var någon idé att åka in på sjukhus med mig. Men tillslut gjorde mamma det i alla fall, och det var tydligen en jävla tur.
Var så liten så jag inte kommer ihåg det, men har fått höra historien många gånger.
Jag var förkyld en gång det var jobbigt.
Var öronbarn förut. Oh, the pain.
Men annars är det väl körtelfeber. Verkligen zombie-mode man går in i då.
Dubbelsidig lunginflammation.
Citat från annaeek
Under 100? "normalt" är ungefär 112.. Jag fick själv diagnosen blodbrist för några månader och var nere på ungefär 70-80. De sa inte att det var speciellt livshotande, utan jag skulle bara mosa i mig en himla massa järn och B12-tabletter.[/i]
Normalt är cirka 120-150.
Klumpfot, hihihi.
http://sv.wikipedia.org/wiki/Klumpfot
När jag föddes. Åtgärdades inom ett halvår. Resultat - massa ärr på foten, annorlunda muskulatur i vaden och foten som gör att de är något mindre än andra sidan.
Urinvägsinfektion förra sommaren. Av någon anledning gjorde jag inget åt det fastän det var lite blod i urinen, tänkte inte på det, det gjorde ju inte ont?
Vaknar fem på morgonen, akuta smärtor, ambulans in till akuten, dem tar lite prover osv tror att det är blindtarmen. Jag gör ett pissprov. Urinen var verkligen SVART, när jag gav dem koppen frågade dem om det var cola.. lol
Fick tabletter, spydde 3 ggr när jag skulle gå 200 m till bilen utanför. SÅ ont hade jag!
Jag är typ 99 % säker att jag hade svininfluensan O.O
Det värsta var krampattackerna på nätterna >.<
körtelfeber tre gånger :D
Jag brukar få krampsmärtor på höger sida vid magen som jag brukar få flera gånger i månaden.
Har varit på fyra olika sjukhus på fyra år och ingen vet vad de är för fel på mig. -.-
Citat från MusicIsLife
Jag brukar få krampsmärtor på höger sida vid magen som jag brukar få flera gånger i månaden.
Har varit på fyra olika sjukhus på fyra år och ingen vet vad de är för fel på mig. -.-
Det kallas håll, och det kan man få om man har för dålig kondis
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet