Varit i kontakt med polisen?
payroll np
Citat från Kalashnikov
cpmongo, varför glänste dom då?
Jadu... vet inte vad det var för mongosnut det där. Inte tagit nån drog, enbart alkohol så naeh, vet icke.
Han tyckte väl bara att de glänste och ville ha med mig!
Jag och min expojkvän gömde oss för vakterna på en station eftersom vi missat sista tåget och befann oss typ 30 mil hemifrån. Vi blev så höga av lycka av vår seger att vi sprang runt och dansade i rulltrapporna, vilket inte var klokt gjort då övervåningen hade ett inbrottslarm <3
Unga och dumma, naturligtvis. Alla dörrar och fönster var låsta och mitt ex fick typ ett sammanbrott (han fick ofta sådana) medan jag försökte axla den obekanta rollen som man. Tog efter mycket om och men beslutet att inte krossa några rutor utan istället invänta polisen. Kände mig som kaptenen på ett sjunkande skepp. Eeh, de var missnöjda och läxade upp oss men lät oss gå. Det uppträde sig så som poliser bör göra, och jag kunde tacka min lyckliga stjärna att jag kom billigt undan.
Även blivit stoppad av polisen när jag cyklade utan lyse. Jag beklagade mig och sade något om att det är min lott i livet att lida, men annars tog jag det med jämnmod, och han var trevlig och charmant tillbaka och gav mig böter på 1000 kronor <3
Alltså att få en prick i registret för att jag inte hade lampa på min cykel kan hindra mig från att få göra notarietjänstgöring i domstol när jag är klar med juristutbildningen och det känns så jävla.... FITTIGT. Men jag tror inte de bryr sig.
Den här tråden får mig att skratta.
Blev tagen första gången då jag var 12 - 13 år för grov snatteri med två kompisar. Var som en jävla film då man fick springa som en galning i gallerian med ryggsäcken full medan kompisarna låg ner och var tagna 100 meter bakom mig.
Sen har väl alla blivit tagna för att dricka alkohol?
När jag var 14 åkte jag fast för bilstöld.
När jag var 16 åkte jag dit för att ha huggit en kille med en penna i nacken. Senare fick dom reda på att jag brukade röka på tidigare, så jag fick göra pissprov ett par gånger.
En annan gång blev jag och mitt ex misstänkta för något rån. Det var lite kul när civilare helt plötsligt hoppade fram helt random i gallerian. Omg, haha.
Lite jobbigt att jag inte får ta körkort nu på ett tag till, så jag sköter mig väldigt bra!
Edit: Snutar är rasister imo.
Flertal gånger
Första gången - Klotter
Andra gången - trafik olycka
tredje gången - blev rånad och misshandlad
Flera gånger - Min knarkarbror
Körde moped för fort utan kort och hjälm. Blev dock inga böter för att att han använde övervåld och ville antagligen inte att sin chef skulle få reda på detta.
Västerortspolisen.....(facepalm)
Sen lite andra saker..
Ja en del gånger.. -.-
----.--------
fuck aina
Hejsan allihopa som förhoppningsvis kikar in på min sida! :D
Jag har registrerat mig här för att kunna lägga upp mina kläd-annonser och få fler intresserade.
Har nämligen några plagg, köpta av mig i Japan, som är från affären och klädes märket Sexpot Revenge, som ser en aning
emo/visual/punkiga ut, vilket är anledningen att jag just väljer denna sida, "emo"core.! ;)
Dom är helt oanvända och just nu har jag endast lagt upp ett utav plaggen som är en mysig tröja, riktigt snygg och säljer den otroligt mycket
billigare än vad jag köpte den för. Kika gärna in på bilder för att se tröjan! Eller gå in på Tradera-länken för att komma direkt till annonsen. Puss! c;
Hejsan allihopa som förhoppningsvis kikar in på min sida!
http://www.tradera.com/sexpot-revenge-troja-i-nyskick-kopt-i-japan-visual-kei-auktion_162902_158909871
Citat från 211212
Citat från morbosidad
af28lBb6ceM
SKOTTSÄKERVÄST
walla bror vi gör robbish
Citat från cpmongo
Citat från Kalashnikov
cpmongo, varför glänste dom då?
Jadu... vet inte vad det var för mongosnut det där. Inte tagit nån drog, enbart alkohol så naeh, vet icke.
Han tyckte väl bara att de glänste och ville ha med mig!
Jo dom borde ju fatta att ögon lätt blir glansiga av alkohol. Samma sak hänt mig många gånger.. sjukt irriterande!
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet