Vår gemensamma relationsdagbok V. 3
Är så otroligt lycklig just nu, fick en kattunge idag och på fredag åker jag till Stockholm. Kommer nog inte kunna sova inatt med det gör inte så mycket
the wedding ringer är för bra för mitt eget bästa, hahaha
ena stunden gråter jag, för att sedan inte känna någonting och sedan överväga att dra iväg ett 'kom, jag vill ligga'
Haft en helgo dag på jobbet med fantastiska kollegor, men det känns fan som om någon kört över mitt huvud med en ångvält just nu. Vill ha älskling och en stor, varm kram.
Tror tröttis mysis dumpat mig.
Jag vill ha fredag!!!!!!!!!!!!
Varför ska det vara så jävla svårt att hitta en katt??? Liksom bostad och jobb köper jag men jag vill ju bara köpa en jävla katt?
Tragiskt när jag tänker efter. 3 veckor i föräldrarnas stora kåk ensam. Hade jag varit en Chad i det här läget nu (alltså mycket snyggare och minst 10 cm längre) så hade jag säkert legat varje dag, över hela huset. Det är så alfahannar gör. De har sex jämt och på varenda möjliga yta och plats i huset. Tjejerna älskar det. Men tyvärr så kan fula betamän som jag och alla miljontals andra såna inte ta del av sådan lycka och njutning. Vi sitter istället ensamma i dessa hus under såna perioder och sitter bara och tittar på när tiden tickar förbi. Våra år rinner mellan våra fingrarna likt sand. Vi hade aldrig en chans. Så är det att vara genetiskt underlägsen i en utseendefixerad värld.
Citat från itsthemusic:
Igår sa en vän ''inget illa menat men du är lite som hans hora, är du okej med det?''. Tog inte åt mig men samtidigt så gjorde jag det.
Ena sekunden skrattar jag åt det och tänker ''vem är hon att avgöra det? Hon har noll koll på oss'', andra sekunden märker jag att jag försöker bevisa för mig själv att jag inte alls är hans hora.
Hela grejen blev så himla dum. Hon borde inte ha sagt så. Varför tänker jag ens på det fortfarande? Jag vet att det inte är så, hahaha herregud.
Du är den kvinnliga motsvarigheten till lifestalker, fast du har fått komma närmre. Du får ju actual sex, men blir söndercuckad på sidan av. Ha den äran!
Varför gör det så ont? Jag är ju lycklig med honom, men jag vill bara ha mer. Ha honom hos mig varje dag. Sluta gråta, idiot. Förstör inte mer nu...
Citat från molly:
Citat från JamieSXE:
Citat från molly:
Har knullträningsvärk, hur ens. HUR kan man vara så unfit???
Haha jag får det varje gång??? det är svinkonstigt.
Alltså kan känna att det är okej när man varit on top men??? annars? kan mina lår CHILLA
Men omfg RELATE!!! Så glad att jag ej är ensam om det hsahah och jag tränar ändå regelbundet???
Allt går fel idag
Jag vill springa bort tills benen inte bär mig längre.
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet