Vår gemensamma relationsdagbok 2.0

Föregående
Till botten     Sista sidan
Nästa
Aeosoth Kille, 29 år

516 forumsinlägg

Skrivet:
21 juni 2015 kl. 22:51
Aeosoth Kille, 29 år

Citat från Lifestalker:


Kommer att behöva glasögon, det är ett oundvikligt faktum att min syn bara försämras och försämras. Är riktigt besviken över det här eftersom det betyder att jag kommer bli 70% fulare än jag redan är bärandes på fula ramar framför ögonen vart jag än går. Visst fnns det linser, men fan så jobbigt att behöva böka med såna varenda dag. Orkar inte, otur i oturen.

Men snälla, ge dig. Orkar du inte ta två minuter av din morgonrutin till att pilla in ett par linser kan du inte klaga på att du blir "fulare". Två minuter i veckan om du kör med månadslinser. Jag lämnar fan i mina linser en hel månad eller mer ibland, rekommenderar det inte men inte är det särskilt tidskrävande direkt.

Orkar inte ens diskutera din syn på kvinnor eller hur du gör dig själv till ett offer. Tänker bara säga, från erfarenhet, att det antagligen är det minst attraktiva en människa oavsett kön, ålder eller annat kan göra.

quadrapop Tjej, 28 år

829 forumsinlägg

Skrivet:
21 juni 2015 kl. 22:52
quadrapop Tjej, 28 år

Får ångest över att jag inte vet vad jag ska göra med mitt hår.

winchester Tjej, 34 år

7 691 forumsinlägg

Skrivet:
21 juni 2015 kl. 23:00
winchester Tjej, 34 år

Bara 3 dagar kvar tills jag blir redhead igen. Längtaaaaaaaar.

Prinsen 29 år

2 713 forumsinlägg

Skrivet:
21 juni 2015 kl. 23:01
Prinsen 29 år

Citat från Jord:


ah men flrst: alla killar som besöker min profil, pls gör inte det om ni inte tänker suga av mig.

Suger gärna av dig

Pandemilord Tjej, 28 år

11 forumsinlägg

Skrivet:
21 juni 2015 kl. 23:14
Pandemilord Tjej, 28 år

Jag tror jag är lite för skum för emocore. Behöver verkligen gå och pissa men min säng för för fin. Det är som ett triangeldrama, fast kvadratdrama.

Wickedhollows 29 år

648 forumsinlägg

Skrivet:
21 juni 2015 kl. 23:31
Wickedhollows 29 år

Jag älskar mitt rosa nintendo DS iallafall.

setsail Tjej, 28 år

1 526 forumsinlägg

Skrivet:
21 juni 2015 kl. 23:36
setsail Tjej, 28 år

Ska fråga honom efter Bråvalla-helgen om han vill gå o ta en öl nån dag, lovade ju faktiskt att bjuda på en öl eftersom han köpte ut åt mig.
Hoppas lite kanske.
För han skulle ju inte gå tillbaka till NH när dom öppnar igen.
Så kanske.

itsthemusic Tjej, 30 år

9 271 forumsinlägg

Skrivet:
21 juni 2015 kl. 23:36
itsthemusic Tjej, 30 år

Varför ska det tvunget kännas så jävla bra att vara med honom om det ändå aldrig kommer bli vi? Varför ska jag tvunget älska honom så vidrigt jävla mycket om han aldrig kan älska mig tillbaka? Varför ska vi tvunget ha den där speciella kemin och stämningen om det ändå aldrig kan vara på något annat sätt än det här?
Jag vet att jag får vara med honom nu, även om det inte är i ett seriöst förhållande, även om jag inte får berätta hur mycket jag älskar honom. Men det kommer komma en dag då vi inte kan ses längre, most likely för att han kommer tröttna på mig. Jag är så jävla livrädd för den dagen, hur fan ska jag klara av att fortsätta mitt liv när jag inte vill leva det utan honom?

Invoker Kille, 31 år

3 315 forumsinlägg

Skrivet:
21 juni 2015 kl. 23:39
Invoker Kille, 31 år

Hon spelar fylkelåten ifrån LOTR till mig igenom näsan. Detta är bara så fint.

DROS Tjej, 32 år

3 523 forumsinlägg

Skrivet:
21 juni 2015 kl. 23:40
DROS Tjej, 32 år

Efter att ha sovit tillsammans med killen under helgen blir det väldigt ensamt att sova själv.

Lite nervös över utgrävningen i morgon. Det kommer bli hur spännande som helst att gräva upp skelett men samtidigt väldigt obehagligt..

vardelos Tjej, 31 år

7 193 forumsinlägg

Skrivet:
21 juni 2015 kl. 23:48
vardelos Tjej, 31 år

jävla fucking helvete också

S0meday Tjej, 28 år

2 244 forumsinlägg

Skrivet:
22 juni 2015 kl. 00:03
S0meday Tjej, 28 år

Han kallar mig "Min" vilket säkert betyder ingenting för han men allt för mig. Varför tänker jag så mycket för, han kanske bryr sig.

Wikileaks Kille, 33 år

11 370 forumsinlägg

Skrivet:
22 juni 2015 kl. 00:12
Wikileaks Kille, 33 år

Citat från S0meday:


Han kallar mig "Min" vilket säkert betyder ingenting för han men allt för mig. Varför tänker jag så mycket för, han kanske bryr sig.

"min ägodel att utnyttja" menar han nog. Var försiktig.

molly Tjej, 34 år

11 279 forumsinlägg

Skrivet:
22 juni 2015 kl. 00:25
molly Tjej, 34 år

kan inte folk sluta skita på andras lycka ba (obs ej riktat till över men ah känns la relevant det med)

Wikileaks Kille, 33 år

11 370 forumsinlägg

Skrivet:
22 juni 2015 kl. 00:30
Wikileaks Kille, 33 år

Citat från molly:


kan inte folk sluta skita på andras lycka ba (obs ej riktat till över men ah känns la relevant det med)

Jag vill försäkra människor om hur människor funkar och att kärlek aldrig håller i längden. Alla utnyttjar på något sätt. Säger man "du är min" har man sadistiska personlighetsdrag, det finns bättre sätt att formulera sig på.


Föregående
Till toppen     Sista sidan
Nästa

Du måste vara inloggad för att skriva i forumet