Vad tittar ni på?
Citat från Gurkmeja
Citat från elov
Om de har 30 slak eller inte
Undrar om det finns någon man i hela världen som bokstavligen har 30 slak.
On topic: håret, håret och håret. <3
...... bara för att svara så finns det inte.
Ingen som är känd av allmänheten åtminstone.
Först stil i allmänhet, sedan ögon, näsa, läppar, hår, överkropp, händer, ben, fötter.
Yup (Y)
Hur personens röst är, sedan är det väl kroppsspråket och ögonen.
Jag tittar först på ansiktet i helhet, sedan granskar jag ögonen, läpparna, näsan och kindbenen. Först ögonen. Sen kollar jag armar och händer (om möjligt).
Tuttarna.
Om personen har swag eller inte.
Ögonen, leendet och längden fastnar jag för =)
Ansiktet.
Citat från Heartfield
Beror väl lite på personen, brukar se det som är mest framträdande först. Om människan har superblå ögon ser jag antagligen det först, och om tröjan är ful så ser jag kanske det först.
dis
Citat från ADELE
Citat från Heartfield
Beror väl lite på personen, brukar se det som är mest framträdande först. Om människan har superblå ögon ser jag antagligen det först, och om tröjan är ful så ser jag kanske det först.
dis
Besvikelsen när man går in och det inte är en : "Vad tittar ni på just nu?" tråd.
Beror väl på min sinnesstämning men brukar väl va ansiktet.
Kroppsbehåring.
Vill ha en man liksom.
Om de har skägg alt. ser ut att kunna skaffa ett, är det osäkert ber jag denne följa med mig avsides och frågar lite försiktigt hur det där med skäggväxt ser ut i hans släkt, känner efter med handryggen mot halsen och ber honom att inte raka sig tills nästa gång vi ses.
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet