Vad tänker du på just nu?
Glömde köpa multivitaminer och omega 3-fett i min beredskapshandling. Måste ringa Donald Trump och be honom senarelägga WW3 tills jag fått hem det, så att jag får ett näringsriktigt intag under krigstiden.
Han kommer säkert förstå. 😭😂
”- Women that get drunk are unattractive
- Women don’t drink to be attractive to you, they drink so that you will become attractive to them.” 😂
Haha my desperate ass sitter fortfarande och tittar i appen för att se när han var online senast. Sitter och väntar på att han ska välja mig. Och jag fattar. Ett av mina childhood wounds är att inte bli vald när jag behövde känna mig viktig för någon nära mig och jag upprepar det mönstret nu.
Men jag är stolt över att inte ha skrivit något mer till honom. Jag kanske snart är stark nog att avmatcha också. Doing the självrespekt-thing ganska bra.
Det får mig att känna såhär:
”I feel like I've awakened lately
The chains around me are finally breaking
I've been under self-restoration
I'm becoming my own salvation
Showing up, no more hiding, hiding
The light inside me is bursting, shining
It's my, my, my time to butterfly”
Revival - Selena Gomez
Är klädd i flera dagars gamla myskläder, har flera dagars otvättat fettigt hår och säkert tre hårstrån på överläppen som jag inte noppat bort.
Pling plong. Min beredskapsbeställning hade kommit. Jag väntar på att fraktpersonen ska gå. Hämtar in alla saker. Sen plingar det plötsligt på dörren igen. Vad ska jag göra? Ignorera? Det kanske är något viktigt. Och där står en snygg man i rätt ålderspann och ger mig mitt toalettpapper som han hade glömt. Meanwhile där står jag och luktar förmodligen lika gott som jag ser ut och vad kan jag göra än att ta emot pappret? Det gick bra, han gjorde inga konstiga miner men, gud ska veta att jag gärna hade duschat idag. Hade kanske kunnat fråga efter hans nummer om jag bara sett levande ut.
Dör jag inte av kriget så dör jag lite av pinsamhet över det här. En nuke hade nog varit mer skonsam.
Han: ”hey beautiful let me fly you to new york”
Jag: det här kanske är en möjlighet för ett spontant äventyr, början på en episk kärlekssaga. Men om jag jag flyger till new york, kanske jag aldrig flyger därifrån.
Har kommit i kontakt med en australienare. Han verkar jättetrevlig. Är typ rädd för att prata med honom, han verkar så overkligt schysst och emotionellt välfungerande. Samtidigt vill man ju inte gå miste om att lära känna honom. Vet inte vad jag ska göra. Just nu undviker jag att prata med honom, vilket nog inte är optimalt - speciellt inte när jag faktiskt vill lära känna honom.
Oh god. 😂
”I rather adjust my life to your absence than adjust my life to your disrespect.”
Girl, say it louder for the ones in the back!
Cheesecake mvh
Men det var väl fan ?
Tänker på att jag ska få käka biopopcorn ikv
Citat från prisonmike:
Tänker på att jag ska få käka biopopcorn ikv
Mmmm fan va gott 😍🤤
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet