Vad drömde du inatt?

Föregående
Till botten     Sista sidan
Nästa
singularity Tjej, 30 år

104 forumsinlägg

Skrivet:
27 juli 2011 kl. 21:11
singularity Tjej, 30 år

jag drömde att jag kom hem och ytterdörren var öppen och när jag gick in i köket satt det en man med en pappkartong på huvudet.

ja, jag tyckte det var asläskigt för jag har fobi för inbrott.

Cathy Tjej, 29 år

2 391 forumsinlägg

Skrivet:
27 juli 2011 kl. 21:19
Cathy Tjej, 29 år

Att det satt en dvärg under mitt akvarium och stekte bacon på en engångsgrill(?), och Jack Sparrow var i mitt rum och hade tänt eld på min gerbilbur och satt och stekte ägg över elden :(
Mina föräldrar gjorde frukost och mitt rum är bredvid köket när jag sov!

FuckMyToazt Kille, 29 år

1 143 forumsinlägg

Skrivet:
27 juli 2011 kl. 21:22
FuckMyToazt Kille, 29 år

Citat från Nivardi


att några asiater gifte sig, min kusin var där och kastade glaskulor på gästerna. Min pappa var anorektisk och jag upptäckte hemligheten bakom den 6e Beatles-medlemmen - han var en älg.

HAHA! det där garvade jag ihjäl mig på xD

OT
jag drömde att det var ett par kinesiska turister som inte fattade att jorden gick under och några svenskar var där och försökte få dem att förstå, då klev ja in som ett proffs och börja prata flytande! sen sprang alla

9024 Tjej, 26 år

337 forumsinlägg

Skrivet:
27 juli 2011 kl. 21:31
9024 Tjej, 26 år

Hadee en jävligt skum dröm inatt. Jag, Wilma och någon annan gick i fjällen och skulle sova där på ett fjäll. Så vi gick där och jag hade en väska. Sen började vi bada och det var vinter. Sen helt plötsligt var vi hemma. Där gick vi och badade igen fast det fortfarande var vinter. Jag skulle gå på toa och Wilma gick före. Sen när jag kom dit stod hon och headbanga på bryggan. och det fanns en brygga bredvid. Där stod det ett troll med likadant hår som henne (den såg ut som henne) och headbanga likadant på bryggan bredvid.
Jag: Wilma är du två stycken?
Hon: Va?
Sen ser hon trollet och börjar skrika.
Då förvanlas trollet till en platt gummi boll med sugproppar och börja flyga mot mig. Och jag är så här: O:
Då ropar någon: Låt den inte ta dig med sina sugproppar!
Då lyckas jag komma förbi den sen vaknar jag.

HAHAHAHAHAHA X'DD Asså WTF??!?

invisibleink Tjej, 34 år

1 196 forumsinlägg

Skrivet:
29 juli 2011 kl. 13:12
invisibleink Tjej, 34 år

Usch, drömde en äcklig dröm om mitt ex. När jag vaknade var jag bara äcklad xD

Deadly_Delusion Kille, 34 år

Haha, drömde en zombiedröm. Min lillasyster var med. Tror att mina hundar var med också. Min flickvän känns det också som att hon var med i någon del, men jag kommer inte ihåg något tydligt.

Alla stängde in sig på City Gross här i Trelleborg, men efter ett tag blev alla utkörda av någon anledning. Så vi tog oss till någon liten övergiven stad (där det av någon anledning fanns en massa... jag tror det var snö) och där hände det något mellan mig och en liten pojke. Jag knivhögg honom hur jävla många gånger som helst med någon sorts mesig kniv, kommer inte ihåg varför jag började göra det. Sen stack jag från staden på grund av det, men någon liten bil.

Började få slut på bensin utanför City Gross, och helt plötsligt åkte jag tillbaka i tiden och var tillbaka i City Gross, efter att de hade kört ut alla. Fick reda på varför de kört ut alla och stängt ner... där var någon som var smittad. Det var min lillasyster. Men jag tror inte att hon var min lillasyster i drömmen. Hon hade blod på ansiktet, och hennes pappa var styckad i bitar och hans tarmar hängde lite här och var. Vet inte riktigt vad som hade hänt, men jag försökte se till så att hon inte kunde se liket. Sen började jag leta efter bensin i affären, eftersom jag visste att jag skulle behöva det. Sen var jag helt plötsligt någon annanstans, någon sorts pub eller något om jag kommer ihåg rätt. Och där sammarbetade jag med någon... kommer inte ihåg mycket av vad som hände där.

Sen vaknade jag med en generell känsla av obehag. Det var en cool dröm, men ändå väldigt obehaglig.

GDRAGON Kille, 32 år

11 227 forumsinlägg

Skrivet:
29 juli 2011 kl. 15:39
GDRAGON Kille, 32 år

Om läskiga vargar som vanligt..
Om nu undrar varför jag drömmer om vargar så är det för att dom är min största fobi..

popcornofdoom Tjej, 34 år

1 746 forumsinlägg

Skrivet:
29 juli 2011 kl. 15:41
popcornofdoom Tjej, 34 år

Drömde att min flickvän hade tjänat en jävla massa pengar på nåt jobb och att jag var avundsjuk som fan på det.

Cheshir3cat Tjej, 28 år

15 forumsinlägg

Skrivet:
29 juli 2011 kl. 19:36
Cheshir3cat Tjej, 28 år

Jag...minns inte så mkt av min dröm men den slutade iaf med att jag slog ihjäl en gul elefant med en ketchupflaska :D

lasagnes Tjej, 29 år

6 395 forumsinlägg

Skrivet:
29 juli 2011 kl. 19:37
lasagnes Tjej, 29 år

Att jag skulle korsfästas. Lolade lite när jag vaknade.

prinsessanisabelle Tjej, 30 år

Det var en fin dröm jag drömde! <3

Drömde att jag var på öppet hus nånstans och det var en massa kändisar där.. mest amerikanska.. sen när jag skulle hem så kunde inte jag hitta mina skor, sen sa jag det till nån amerikansk tjej och hon säger att hon ska kolla om någon kan köra hem mig.
Sen kommer hon och ba "Du kan åka med Håkan Hellström hem" och jag ba "Whuut!?" och hon "Ja, han ska åka nu så spring till han, han är där borta"

Sen fick jag åka med han :DD

fnurr Tjej, 33 år

433 forumsinlägg

Skrivet:
30 juli 2011 kl. 21:58
fnurr Tjej, 33 år

sov inget inatt ju hihi

DROS Tjej, 32 år

3 523 forumsinlägg

Skrivet:
30 juli 2011 kl. 22:01
DROS Tjej, 32 år

Att det var krig mellan två lag i en mataffär. Istället för granater så skakade vi Coca cola burkar och kastade på varandra så burkarna exploderade!

Köpte Coca cola idag bara för det<3

OKK Tjej, 31 år

1 430 forumsinlägg

Skrivet:
30 juli 2011 kl. 22:16
OKK Tjej, 31 år

Spelade något spel, man kunde vara 2000 pers.. man fick stå i en lång kö för att vara med. :(
Spelet gick ut på att vara inne i något rum och döda varandra, fast om man dog över tre gånger så överlevde man.
Jag hamnade först i kön och sen när vi skulle börja spela så fick jag uppdraget att döda Voldemort..
Vägrade och hela staden blev konstig och tvingade mig. :(
Hade en lång strid med honom och precis när jag ska döda honom så smsar någon och jag vaknar. </3

Fint.

SJUK Tjej, 30 år

3 396 forumsinlägg

Skrivet:
30 juli 2011 kl. 22:19
SJUK Tjej, 30 år

Är ganska säker på att jag drömde om att alla som jag umgås med alla olka sorters superkrafter.


Föregående
Till toppen     Sista sidan
Nästa

Du måste vara inloggad för att skriva i forumet