Vad drömde du inatt?

Föregående
Till botten     Sista sidan
Nästa
Dilan Tjej, 30 år

4 682 forumsinlägg

Skrivet:
26 januari 2012 kl. 09:16
Dilan Tjej, 30 år

Drömde att jag var med min partner fast vi tog tunnelbanan någonstans och där träffar vi en tjej som har ett hus och på det huset står det
"until every cage is empty" så vi blir glada för att hon är djurrättare. Så fixar min henvän mig en dejt med henne och vi typ går runt och snackar. Men sen ska vi åka hem, jag, Elie och typ fem andra människor som var våra vänner. Men jag panikar och hinner inte skicka en sms biljett så jag går på i alla fall men några av mina vänner hinner inte med tåget så jag åker själv med någon tjej jag inte vet vem det är. Då kommer det en konduktör och fråga mig om min biljett på spanska, men jag vet ju inte vad jag ska göra för jag kan inte spanska så jag går av på nästa station som är ett varuhus. Där har de kyckling uppfödning och gör kyckling paj precis som i lyckten från hönsgården. Så dom står där och slaktar sedan går de på rast förutom en. Hon tycker så synd om kycklingarna så hon ser en som har en jätte fin fjäder så hon låter den mamma kycklingen träffa sitt barn men hennes barn är en kanin som kan prata och våldtar henne sendan inser jag att jag egentligen sitter och berättar denna historia inför min klass och alla skrattar och jag förstod ingenting.
Sen vaknade jag.

natt Tjej, 31 år

1 869 forumsinlägg

Skrivet:
26 januari 2012 kl. 09:16
natt Tjej, 31 år

Om en kille. Mycket trevlig dröm, väldigt romantisk.

The_Casualty Kille, 32 år

405 forumsinlägg

Skrivet:
26 januari 2012 kl. 09:17
The_Casualty Kille, 32 år

Drömde om knark, Asien, katter, energi drycker, snö och massa skumma grejer

NightmareKid Tjej, 31 år

871 forumsinlägg

Skrivet:
26 januari 2012 kl. 09:20
NightmareKid Tjej, 31 år

Drömde att en gammal kk till min kille ringde honom och var asledsen över nått. Han åkte till henne i stockholm och lämnade kvar mig ensam i lägenheten för helgen. Så jag ringde över en kompis, vi drack och fotade en massa (han har en awesome kamera). Sen på söndagen kom killen hem och jag förklarade att om något hänt mellan honom och hans föredetting så vill jag aldrig någonsin veta om det. Typ.

(Hade diskuterat hans föredetting strax innan vi somnade...)

Jenson Kille, 30 år

238 forumsinlägg

Skrivet:
26 januari 2012 kl. 09:23
Jenson Kille, 30 år

Hatar våld, men tyvärr så drömde jag om att jag misshandlade en person som jag hatar. :(

Kafkaotisk Tjej, 30 år

846 forumsinlägg

Skrivet:
26 januari 2012 kl. 09:36
Kafkaotisk Tjej, 30 år

Drömde att jag va jättekåt på en grupp människor som hade gjort Foamy the squirrel XD

100 Tjej, 31 år

1 161 forumsinlägg

Skrivet:
26 januari 2012 kl. 09:39
100 Tjej, 31 år

Att jag och en tjej i ettan bråkade somfan, så jävla dryg var hon i drömmen. S:

Axelhoff Kille, 60 år

3 197 forumsinlägg

Skrivet:
26 januari 2012 kl. 09:48
Axelhoff Kille, 60 år

att de skulle börja bygga massa skyskrapor nere vid centralen i Malmö...och av någon anledning så var jag me och byggde....fucking stå 300 meter uppe i luften med en cementgrej och fixa....sen råkade jag sabba nått och sen vaknade jag

Mosby Tjej, 29 år

628 forumsinlägg

Skrivet:
26 januari 2012 kl. 09:53
Mosby Tjej, 29 år

Att min kompis gick och hånglade med en massa människor, trots att hon var i ett förhållande, och tyckte att det var normalt. Jag fick gå runt och leka superhjälte för att se till att ingen fick reda på det

Lysergide Tjej, 31 år

797 forumsinlägg

Skrivet:
26 januari 2012 kl. 10:45
Lysergide Tjej, 31 år

Drömde om mitt ex och min tid i högstadiet. Nostalgi <3

hejemma Tjej, 33 år

3 431 forumsinlägg

Skrivet:
26 januari 2012 kl. 11:50
hejemma Tjej, 33 år

Drömde att jag var i ett varuhus och städade och jag var med i något som liknade Top Model Sverige. Sen satt jag och surfade och hittade en fake på Kamrat. Då skrev jag det till honom och han blev sur och kom till varuhuset. Då sa jag att jag kände snubben på bilden och han började bråka som fan med mig. Sen vaknade jag.

Spruffen Tjej, 33 år

9 807 forumsinlägg

Skrivet:
26 januari 2012 kl. 11:54
Spruffen Tjej, 33 år

Att jag åkte tåg hem till Dalarna och glömde min hund på tåget.

Vaknade av två tassar i ansiktet och en tunga i örat. Det var en lättnad.

argvarg Tjej, 28 år

1 761 forumsinlägg

Skrivet:
26 januari 2012 kl. 11:57
argvarg Tjej, 28 år

Jag drömde att jag och en god vän åkte ner till Stockholm och skaffade oss en fräsh lägenhet på Gärdet. Därefter var det konstant fest och träffa massa gott folk.

KnaZ Kille, 30 år

1 640 forumsinlägg

Skrivet:
26 januari 2012 kl. 11:57
KnaZ Kille, 30 år

Att jag hittade någon.

Teutofil Tjej, 30 år

4 329 forumsinlägg

Skrivet:
28 januari 2012 kl. 20:07
Teutofil Tjej, 30 år

Att jag mötte en gammal klasskamrat. Det är allt jag minns haha.


Föregående
Till toppen     Sista sidan
Nästa

Du måste vara inloggad för att skriva i forumet