Vad är den mest felaktiga gissningen på er ålder?
Blev utskälld på bussen en gång när jag ville åka på ungdomsbiljett som har en åldersgräns till den dagen man fyller 26, jag var nyss fyllda arton.
När jag var tolv var det en dam som frågade om jag hade körkort..Så hon trodde att jag var över arton.
När jag var 12/13 brukade folk tro att jag var 16/17. Dock var det folk som jag endast chattat med och som aldrig träffat irl.
En tant som jobbade i kassan på simhallen trodde att jag var över 19(fast jag misstänker halvt om halvt att en kollektiv halvblindhet drabbat folk den dagen då ett gäng främlingar frågade om jag hade anorexia.)
Ja häromveckan trodde någon att jag var 14. Jag hade inte ens söta kläder på mig, fattar inte.
För ungefär 2 år sedan så misstog personer mig för den åldern jag är idag.
en i Norrland trodde att jag gick på KTH i Stockholm av någon anledning, så jag gissar på att han trodde att jag var över 18 år.
När jag skulle köpa en Monster på Coop vid 18 års ålder så frågade jag vart en viss annan vara stod när jag höll i Monstern, då sa en personalperson att det var 18 på energidryck, jag blev ledsen och sa att jag var 12, fast jag var 18.
Första gången jag träffade min barnmorska så trodde hon under hela samtalet att jag var 83a istället för 93a..Hon hade tydligen fått fel personnr av min gammla barnmorska..
När jag var 14 trodde en att jag var 24, vafan?
Att jag var 16 när jag var 20. FML...
Blir alltid tagen för äldre, värsta är väl 26.
Typ 20
inte så speciellt, men när jag var runt 13 trodde folk jag var 15 och när jag väl var 15 trodde folk jag var, jag vet inte vad, men mycket yngre i alla fall. När jag skulle på bio frågade hon om jag var säker på att den inte var för läskig för mig och bara vafan, och pratade med mig som värsta småbarnet. Men folk tror aldrig jag är speciellt äldre eller yngre, förutom att jag väldigt sällan behöver visa legg när jag köper folköl/cigg, eller dricker öl ute, idag var faktiskt enda gången jag behövt visa legg när jag druckit ute, haha, det var ovanligt!
vissa tror att jag är 17
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet