Utskälld av främling
Jag och två kompisar satt på pendeltåget på väg hem till en av oss. Vi satt och snackade om andra världskriget och helt plötsligt började nån tjej på runt 30-40 bast att säga åt oss att hålla käften, att det vi pratar om handlar om hennes liv och att hon visste vart vi ville komma med vår diskussion osv osv. Vilket vi inte fattade för fem öre, vi snackade bara fakta, inga åsikter, ingenting och hon sa åt oss att sluta spela dumma för hon visste vad vi menade, men vi hade ingen aning =S Vi skulle precis lämna diskussionen när hon fick damp XD kärring.
hehe ah, starkaste minnet var när jag på Mcdonalds varit lite för ''vild'' i bollhavet (var runt 4-5) då hade en gubbe kommit fram, tagit mig i armen och skällt ut mig xP min lillebror blev också utskäld en gång för att ha plockat upp en pinne, när han hade pinnen i handen kom en gammal gubbe och skrek efter honom xD
Ja, typ.. Har ju blivit utskälld av poliser :(
sen så typ, rörde jag på honom och så, då blev han mer arg
oja, mitt hår va "det som förstör dagens ungdom", jag har oxå fått höra att det är "sånna som jag" som gör att männskligheten går under ;D snapp! slå den ;D
yeeh jag är ansvarig för jordens undergång ;D känns bra känns bra!
i mellanstadiet någongång så tyckte jag och två kompisar till att det var jätte roligt att knacka på folks dörrar och springa därifrån. så vi gjorde det hemma hos en tant, flera gånger. vi gick även förbi hennes fönster flera gånger och fulade oss en massa.
tilslut fick vi dåligt samvete för det vi gjort mot tanten och plockade några blommor och tänkte gå och säga förlåt, men innan vi hann till ytterdörren så kom hon ut från balkongen och gav oss en rejäl utskällning medan vi bara stod där som små änglar och försökte förklara att vi bara ville säga förlåt.
haha stackars tant :P
hahah blev utskälld av nån lärare för att jag sa hej till en tjej som gick förbi mej.
Har blivit utskälld av någon snubbe på en buss för att jag började bråka med en turk som tyckte att jag skulle sänka min musik.
När jag var typ sju så spottade jag ut ett tuggummi utanför ett shoppingcenter, och då kom det fram en gubbe som tvingade mig att plocka upp det och så stod han och skällde på mig asalänge så jag började gråta :(
Jag och min kompis var i stan så gick det en gubbe bakom oss och skrek en massa på Franska sen gick han ifatt oss och skrek "NI MÅSTE LÄRA ER ATT DOM GAMLA VET BÄTTRE ÄN DOM NYA" och sen drog han. Haha.
Citat från thearmyoffaggots
När jag var typ sju så spottade jag ut ett tuggummi utanför ett shoppingcenter, och då kom det fram en gubbe som tvingade mig att plocka upp det och så stod han och skällde på mig asalänge så jag började gråta :(
mes! ><
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet