Utskälld av främling
När jag var inne i stan blev jag och min kompis utskällda av två poliser när hon skjutsade mig på cykeln.
Då blev jag rädd.
Jag och min kompis låtsasbråkade på en lekplats, vi var helt flummiga då. XD Sen kom en tant som bor i närheten och började skälla på oss och sa att vi skulle sluta bråka. Haha :S Hon blev typ helt skitförbannad.
När jag gick i 7:an så hade min klass gjort sockerpyramider för att vida hur mycket socker det var i olika livsmedel, och vi skulle visa upp det på öppet hus. Då kom det fram en gubbe och började gasta om att man får cancer av allt och att jag var dålig som inte visste det och ville visa det på öppet hus.
Vadå, skulle vi gjort cancer-pyramider då eller?
en tant skällde på mig för att jag inte kunde ta hand om min acne i 7:an.
massor av tanter och gubbar har skällt på mig för att jag har haft fötterna på sätena framför mig på tågen.
tanten var elak :(
För några veckor sen planterade jag och Work chips vid centralen..
jävlar vilket liv det blev.
en gubbe sa att han skulle ringa polisen bara för att ja åkte bräda på gatan utanför hans hus
en full buss, jag och kompisen behöver nånstans att hålla i sig och gärna sitta. Så min kompis hoppar upp på det där väskutrymmet som finns på bussen och sätter sig där, jag själv håller i mig så gott jag kan i metallstängerna runt och så råkar jag knuffa till en idiotkärrings väska lite så att jag bara skulle få ner min hand och hålla i mig. Hon börjar säga åt en att flytta på sig och jag säger ju såklart emot med att jag behöver hålla i. Hon dampar och klämmer fast min arm med sin väska, de gör ju inte ont så jag bryr mig inte direkt. Sen så ska hon av och då har hon trycket in sin väska så långt under min amr så att hon inte får ut den och då börjar hon skrika och tycker tydligen att hon har rätt att köra in mitt huvud i en metallpinne som går från lastplatsen till taket.
Själv så palla jag inte att bry mig direkt och lät de va, men folk tyckte de va kul å kolla konstigt på henne sen ifa :P
Citat från DOLLARSIGNS
Jag, unicornsteak och Tobie blev inte direkt utskällda, men det var någon narcissist som psykade på allt vi gjorde på hemköp i gbg. Lite komiskt faktiskt.
xD han va söt
Jag och min kompis fick en stor utskällning av en tant för att vi råkade gå framför henne. :(
Ja, blev utskälld av en gubbe som inte gillade att jag delade ut tidningar. Har aldrig sett en argare person alltså.
Har blivit utskälld av en hund.
En gång så var jag i t-centralen med mitt ex..
Då gick det runt en gubbe och skrek; JAG VILL HA EN JÄVLA CIGG.
Då stod ju jag självklart där och rökte.
Han tittade på mig som att han skulle döda mig och haltade fram till mig och verkligen gallskrek;
KAN DU BJUDA PÅ EN JÄVLA CIGG ELLER?!
Jag skakade, han var faktiskt skitläskig, så jag gav honom en cigg, och då skriker han:
HAR DU EN CP TÄNDARE OCKSÅ, SÅDAN MÅSTE MAN JU HA?!
; Jag ger honom tändare & säger: du kan behålla den.
Då skriker han: TROR DU INTE ATT JAG KAN KÖPA EGEN ELLER, VILL DU SE MIN FULLA PLÅNBOK ELLER?
Jag: * tyst *
Han: * letar efter plånbok* gallskriker: JAG HAR TAPPAT MIN PLÅNBOK, JÄVLA SNORUNGAR SOM SNATTAR SAKER NÄR MAN SOMNAR PÅ TÅGET, FAN ASSÅ. DET VAR SÄKERT DU.
Skriker han på mig, sen går han därifrån.
Marddrömmar :<
hahahah en tant på bussen blev assur för att jag och en kompis hade fötterna på sätet i bussen xD hon bah "sitter ni med skorna i finsoffan hemma eller?" och min kompis viskade as tyst "vafaan" då fick tanten rycket och skrek att vi var uppkäftiga mm xD
sen var det en gubbe som skällde på mig för samma sak och han tvingade mig torka av den smuts som blivit på sätet (det var ingen smuts där men xD ) och gubben skulle inte ens sitta där lixom >.<
folk älskar mig fersure :D
Kompis hoppade sönder någonting inne på en skolgård, då gick en kärring med två stora hundar efter oss och frågade om vi tyckte det var kul att förstöra för andra.
HAHAHA, en random gubbe som körde förbi när jag gick över ett övergångsställe skrek idiot till mig. D:
Jag gjorde inge fel ju XD
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet