Utseende eller personlighet? Ärligt!
Personligheten för något långvarigt, utseende för något kortvarigt :PPppPP
PERSONLIGHET! ...asså det är klart man kollar på utseendet, men om han e snygg som fan men inte har personlighet är han ju endå inget att ha.
Nära förhållanden (typ kompisar och pojkvänner) - personlighet, lätt
Ragg (dvs ytligt förhållande som inte är planerat att tas till en högre nivå) - utseende
Utsidan ger insidan en chans.
personligheten
I usually fall in love with the face, sen får man be till gudarna att personligheten är densamma, annars tycker personen på fläcken.
There's the door, I'm not interested.
Sexet. :@
Kvittar vad man säger, vi dömmer i första hand utseendet, väcker inte det intresset så brukar det sällan komma längre. Oavsett vänskap eller kärlek, sen klart det finns undantag, men inte till den utsträckningen som man tror.
Som någon säkert redan skrivit, utsidan ger insidan en chans helt enkelt.
Helt enig med inlägget ovan ^^
Samma som ovan också ^
båda är ruskigt viktigt, men lägger mest tyngd på personligheten.
Om jag älskar utseendet men ogillar personen så knullar jag och drar. Om jag gillar personligheten men personen ser ut som en nakenråtta blir han brozoned. Om jag hittar nån som är fifty/fifty är det awesome. Nån som är båda så är det en perfect match.
Personligheten är viktigast, men utseende kan vara avgörande.
Tänker inte spendera hela mitt liv med någon jag inte är attraherad av.
Men dock är ju kärleken blind!
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet