Tjejsnack.
Jag har min nya kamera i knät <3<3<3<<
känner mig kär.
Var dessutom asfinaste norrskenet när jag åkte hem efter att ha ätit på Max med den enda vännen jag har kvar.
Det var fint. Jättefint. Det känns bra nu.
Ligger och gråter pga min mage. Orkar inte med detta.
^ Vad har hänt med din mage? Orkar inte läsa igenom haha :( fyfan vad sjuk kille, hade en sån i min klass i mellanstadiet..
Min mage är kaoz (bl.a kronisk magkatarr), igår la den av totalt. Ville typ dö lite för att jag hade så ont :))
Åh, det låter ju.. mysigt? ):
Väldigt mysigt faktiskt!
Citat från SaraLouise
Min mage är kaoz (bl.a kronisk magkatarr), igår la den av totalt. Ville typ dö lite för att jag hade så ont :))
Såg någon annonssak i tidningen om någon mag-medicin. Kommer inte ihåg vad den hette. Men den skulle tydligen hjälpa mot magkatarr och så!
Det ska jag kolla upp!
Gash, stackars dig. Själv låter min mage som fan på kvällarna när jag ska sova, så jag ibland inte kan sova haha. Men magkatarr låter typ 1000 gånger värre.
Ska påbörja nya utredningar snart igen, får se om de orkar göra något mer med mig än fråga lite och sen säga att jag har magkatarr.
Citat från SaraLouise
Det ska jag kolla upp!
Synd att jag inte kommer ihåg vad den heter! För jag är 99,9% säker på att det stod att den skulle hjälpa mot magkatarr och sådant. Tänkte genast på dig, men glömde sedan bort det. Och det var någon vecka sedan jag såg annonsen! :(
HEJ IGEN!!!
Jag var hos min gammelfarmor idag och städade, så satt vi och läste tidningar sedan. OCH GISSA VAD JAG HITTADE!!
Namnet på medicinen! :D :D :D (eller ja. annonsen igen då)
Den heter Iberogast.
Fick kliva ur bastun nyss för att jag fick hjärtklappning av min bricanyl. VAR ÄR MIN SISU?!?!
Men iberogast är för IBS. Och den hjälper inte heller.
Citat från IsItMedicine
Men iberogast är för IBS. Och den hjälper inte heller.
iberogast är för IBS och dyspepsi.
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet