Tjejsnack.
Vad är det med er nu då?
Det är jävligt respektlöst av dig att skriva så.
svårt att ha koll på sånt va, behöver inte lacka för det
Tycker det är jävligt respektlöst att skriva sånt ö.h.t.
Vet inte hur det är med dig och dina kompisar men de flesta drar politiskt inkorrekta skämt och skit ibland. Tycker det är fett okej så länge folk inte blir ledsna, så man får ju stämma av hur folk i sällskapet kan tänkas ta emot det. Svårt att göra på internet jao, men så kan man ju inte leva hur safe som helst hela tiden. I värsta fall får man väl be om ursäkt ait. Livin on the edge.
På vilket sätt är det respektlöst? Cancersjuka och friska människor dör hela tiden.
Hade varit en annan femma ifall jag hånade cancersjuka eller drog ett skämt om, säg, att tappa håret.
addendum: Poängen med det inlägget var att alla människor dör, inte bara cancersjuka. Ni tycker inte att meningen "Då hade jag typ kunnat dö eller något." verkar väldigt korkad?
Hets: Sjukdoms- och handikappskämt är något jag har väldigt svårt för.
är en tjej som brukar hänga här som har/haft cancer typ, inte cpkoll.
vene, osoft att säga sånt i sånt sällskap i guess.
Okej, det visste jag inget om. Ber om ursäkt till den berörda om den tog illa upp, verkligen inte min mening.
Citat från SaraLouise
Hets: Sjukdoms- och handikappskämt är något jag har väldigt svårt för.
men rasskämt är okej? och typ skämt om läggning?
Homosexuella Judar fistar för att dom letar guld.
Hets: nej, det är det inte.
ahja kefft. tycker det är helt okej så länge folk inte börjar gråta eller tar illa upp liksom
Jag skämtar och driver med allt möjligt som är "etiskt fel", men att säga att jag vill dö av cancer í en tråd frekvent besökt av en överlevare av cancer, det gör jag inte. På samma sätt jag inte drar skämt om förintelsen eller en fet hitlerhälsning framför en jude,
Jaja alla kan göra misstag blaha nu glömmer vi detta
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet