Tjejsnack.
Viribus
Tjej, 30 år
Åh gud.<3<3<3 Jag vill skypea och sjunga "skin" till min pojkvän.
AIDE
Tjej, 33 år
Alltså... jag måste bestämma mig för om jag ska gå på krogen imorgon eller inte.
Om inte.. så blir det andra helgen på rad som jag är nykter.
Känns som att det inte riktigt går för sig... :(
Viruset
Kille, 33 år
Cha cheyer. Samtalet med socialkontor vuxen i onsdags angående mitt omhändertagande gick skitbraaaa
SaraLouise
30 år
VÄÄÄ, vad menar du?!
Fittkrans
Tjej, 29 år
Viruset: Vad sa de då?
Viruset
Kille, 33 år
Citat från MariaSara
Fett mannen, eller va? Jag kan inte sånt här.
Jo jag blev ju omhändertagen av polisen i januari och satt i fyllecell. Det var samtal angående det i onsdags.
Citat från Rational
Viruset: Vad sa de då?
Dom var chill som fan faktiskt. Det var en kvinna som inte kunde varit många år äldre än mig, som pluggade till socionom, plus en äldre kvinna som var hennes handledare. Den förre frågade ungefär vad som hände, och jag sade att jag fick lite för mycket att dricka och så, och var på väg till en vän hem efter krogen. Jag förklarade att jag i princip aldrig brukar dricka, och att det där var tredje gången eller något.
Dom var jätteförstående och bara: "Aha, fick du en överraskning då när du vaknade upp? :DDD"
Jag bara: "Näe jag mindes ju faktiskt när jag gick in i cellen, haha". Dom sade i alla fall sedan att deras uppgift mer var att "fånga upp" folk som hade problem på riktigt, alkohol- eller drogproblem och så. Dom kunde klart och tydligt bedöma att jag inte hade någon form av problem efter att ha sett mig och hört vad jag sade. Då sade den yngre av dom till sist: "Men då slaskar vi den här rapporten då. Den kommer inte synas någonstans eller vara till problem. Bara det inte händer 3-4 gånger till så..!" och då förklarade jag att
"Självklart inte, jag har lärt mig min läxa haha", och så. Så success!
TL;DR: Rapporten om mitt omhändertagande kommer inte synas någonstans för att dom två trevliga och förstående kvinnorna på Socialkontor Vuxen bedömde att jag inte hade något problem alls.
Viribus
Tjej, 30 år
Tim: Grattis eller något!
Viribus
Tjej, 30 år
Citat från Viruset
Citat från MariaSara
Tim: Grattis eller något!
Jo, tack! Var så jävla lättad när jag struttade ut från deras byggnad :D:D
Fick helt härliga bilder framför mig nu!
Tror förresten alltid att det är dig jag har på skype. HAHAH så jäkla sjukt att jag går på det varje skype-inloggning.
Fittkrans
Tjej, 29 år
Tim: Fan vad bra! Grattis :D
Viribus
Tjej, 30 år
Citat från Viruset
Citat från MariaSara
Fick helt härliga bilder framför mig nu!
Tror förresten alltid att det är dig jag har på skype. HAHAH så jäkla sjukt att jag går på det varje skype-inloggning.
Hahaha, hurså? :D
När du nämnde "struttar" fick jag upp den där haters gonna hate!
Viribus
Tjej, 30 år
Tim: Jaha, du menade så! Gubben heter greve Tim.
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet

