The Sims 3
^
hahah damn!
Citat från ThrashStar
2770 seeders
23888 leechers
omg.
*shrug* Man måste ju ladda ner det för att kunna ladda upp, så.. :p
Tur att jag redan äger det (;
Nåväl, ni som har det, vad tycker ni om det?
fan vad jag älskar det, lätt roligare än dem andra och mycket mer beroende framkallande också.
Det duger, fast inte riktigt min sorts spel.
Dom enda negativa sakerna jag kunde hitta i spelet var; Inga årstider, inget väder och långsam "snabbspolning"
Citat från SNELHEST
Ska testa att spela ikväll, är det kul så köper jag det imorgon <:
Återkom gärna med lite synpunkter efter du har provspelat det. Alltid kul att höra. <:
Sitter och tankar skiten nu, går förvansvärt segt.
Citat från Revision
Citat från SNELHEST
Hur installerar jag SIms 3 helvetet?
Jag laddade hem beta-versionen.
"2. Burn or mount the image."
VILKEN JÄVLA BILD? :(
Ladda ner Daemon Tools (http://www.daemon-tools.cc/eng/downloads)
Sen installerar du det, när det är klart borde en ikon för programmet finnas på din toolbar, högerklicka på den och sätt musen på fliken "Virtuell CD/DVD-Rom", klicka på "Montera Avbild" och hitta .ISO / .CSO filen du laddat ner och öppna filen ^^ Sen installerar du bara spelet.
TACK så mycket! Försökte googla efter att mounta en ISO, men hittade inget svar jag fattade. :(
Citat från Repet
Citat från MissKitten
Citat från Repet
misskitten: http://se.thesims3.com/home.html
Den sidan. Den är jag registrerad på. Man registrerar med spelets serienummer. Har du köpt spelet eller laddat ner det?
Sedan så är det inte gratis att ladda ner vissa saker därifrån utan man måste ha "simpoints", men sedan finns det ju de andra simsspelarna som har gjort gubbar, hus och möbler som man kan få gratis. Men det är ju liksom inga nya saker som jag har sett i alla fall.
OHYES I HAVE SIMS POINTS <3 men dom sa inte hur mycket XD
Jag hade ingen aning om att jag hade de, men när ja skulle kolla på "store" hadej ag ungefär 2000 sim points XD Vet ej vad jag gjort.. Men va medlem på thesims hemsida i väldans massa år också och hela accet flyttades ju.
Citat från MissKitten
Citat från Repet
dom säger alltid såhär när jag ska trycka gå med .Vi ber om ursäkt. Baserat på den information du har lämnat har du inte rätt att registrera dig på den här sajten.
Ah. Det kan vara för att du är 14 år. Att det är någon åldersgräns. Haha. Men jag vet inte. Prova med en högre ålder xD
Antar att de inte är för hon är fjorton.. Eftersom själva spelet är 12+ .. :P
^
|
|
klockren bild, haha :D
btw, sims gubbarna har för små tuttar >_< på sims 2 laddade jag ner kroppar så de fick lite större :P ser mkt bättre ut!
Gaah.
Vill bara lägga alla mina pengar på att köpa nya saker till min dator, så jag kan spela sims 3 :@
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet