The Sims 3
Har ingen mapp som heter Mods. Jag har mac om det gör någon skillnad.
Nej men, åh orkar inte gå igenom det på emocore men modthesims ska ha en guid hur man gör. Om du inte har en mapp som heter mods ska du ladda ner den :)
http://store.origin.com/store/eaemea/sv_SE/custom/pbPage.FP_Sims3_sv_SE#254096800 läs om sims 3 årstider :)
Sims-abstinens. Den är så sorglig. Jag vill spela!!!!1 Kan ni inte länka lite fina hus eller nåt.
Citat från IsItMedicine
Har ingen mapp som heter Mods. Jag har mac om det gör någon skillnad.
Du kan bara skapa en själv! Och sedan skapa en "Packages" i den. Det ska funka... även på mac, TROR jag.
Citat från BobOllechips
Sims-abstinens. Den är så sorglig. Jag vill spela!!!!1 Kan ni inte länka lite fina hus eller nåt.
http://www.emocore.se/sida/t/The-Sims-Bilder-pa-era-hus_44461/92
Gjorde nyss en familj, den innehåller dutub och jag.
Vi är nyförälskade och han är hemmaman, jag jobbar inom politiken så jag tvingas att hålla vårat förhållande hemligt.
Fast några kompisar från arbetet ville spela poker hemma hos mig så jag vi fick kalla att Mike var min feminina bror, det var svårt men vi lyckades smyga iväg då och då för att mysa lite. Poker kvällarna hade hållt på ett tag och precis som jag trodde så skulle nån få syn på oss, det var Jonas, vi bad honom att hålla tyst men han krävde pengar. Så nu så går 25$ av min lön varje dag till Jonas, men jag och Mike kan leva trygga... För ett tag.
Längtar stört mycket till The Sims 3 Årstider kommer ut. Ursch. Vill ha det, typ nu...
Någon som har lyckats få en pyroman nångång? (Dolda egenskaper, eller vad det heter)
Försöker i detta nu. Mitt barn har blivit barn nu och han har inte fått den än. Jag antar nästan att man bara kunde ha det innan drömjobb, eftersom då får ju brandmannen det som yrke.
Aha, synd isåfall. Jag har försökt med tre barn men ingen har fått det.
Det skulle väl gå och få det redan i grundspelet? Simmens föräldrar måste ha jobbat inom brandmannayrket (som NPC eller i Drömjobb)
Tror det bara fungerar om dom jobbar som det när dom är NPC. I alla fall vad jag har läst.
Jo precis, men har man drömjobb, när man då gifter sig med npcn och han/hon flyttar in får ju hen yrket brandman. Men man kanske ska skaffa barn utan att be hen flytta in iof.
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet