Tandställning?
Fick för två veckor sen, vant mig dan efter, tänker inte på den längre.
Trodde det skulle vara betydligt värre.
Haft min i fyra år, de har sabbat mitt bett mer än de fixat det. Aja, fina tänder behöver man väl inte liksom... :'(
Det är vakert behöver nog själv på dom nedre allafall! :):)
Men kan de inte rätta till ditt bett? :c
Får inte ha pga min sjukdom, men vill så gärna -.-'
Egentligen behövde jag inte ha det, men eftersom jag inte tyckte om mina tänder och hade lite överbett fick jag det.
Hade i underkäken ett år och överkäken ett halvår, win. Nu är mina tänder äckligt perfekta.
Tog ut min idag och är så himla glad över det :D
Har en "fjäder" i gommen som ska trycka ut mina tänder för jag har tydligen bettfel, men tycker jag bara fått sämre bett än bättre, och så ska jag kanske få räls i höst.
Tycker ofta att folk med större läppar ser bättre ut i tandställning än folk som har smala munnar, tar väl inte lika mycket "plats" eller hur man ska säga.
Fick min idag. För mig gör det inte ont,stör mig bara på att den är där. Har bara på överkäken :) blir klar om 1,5 år fast tror jag kan räkna med omkring 2 år :)
Gör ont som fan i början, men det är ju värt de.. hoppas jag
Det är gulligt på vissa (dom med jättefula tänder, hah)
har dock hört om folk som tycker att jag är söt i de, instämmer inte
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet