Sverigedemokraterna
Om nu ni är så politiska alla ni som är med i SD eller tänker rösta på dom.
Såg ni debatten på 1an förut ikväll? Och vad tycker ni om vad Sahlin och Randfeld sa om SD?
känns det inte lite hopplöst efter det? Att veta att ni inte kommer kunna få ett samarbete med regeringen på något håll.
Till och med dom båda håller med om att SD är "rasistiska" (men dom sa det med finare ord), hur som ... Om ni kommer in riksdagan hur ska ni kunna samarbeta med några partier om inte ens dom vill samarbeta med er?
Kan citera vad dom sa som dom båda håll med om
"dom vill inte röra er med en tång"....
säger inte det något om att det är något fel mer ert parti...
Citat från Kolmodajn
"Tidigare under fredagen sprejades politiskt laddade glåpord på Arnold Antoni hus. Någon skrev hans namn på väggarna och klistermärken från den vänsterextrema gruppen AFA, antifascistisk aktion, klistrades upp."
Är väll de närmaste man kommer ett svar hitils.
"Det brinner i knutarna
När vi jagar ut dom uniformsklädda busarna"
Citat från kauhu
Kan citera vad dom sa som dom båda håll med om
"dom vill inte röra er med en tång"....
säger inte det något om att det är något fel mer ert parti... [/i]
Precis det jag menar. Övriga små missnöjespartier, (tänk FI, Piratpartiet) får ju lite samtyckte bland etablerade partier, iallafall delar av dom. Men ingen utav dom vill NÅGONSIN samarbeta med SD. Det blåa blocket samarbetar hellre med MP, vilket ger en ganska bra bild av det hela.
Detta om något bör ju ses som att det är något fel med SDs politik.
Sd:s politik är så bra för Sverige att alla partier smutskastar deras politik av rädslan för att bli av med sina possitioner och feta löneinkomster i riksdagen.
dåligt. de manipulerar folk.
Oerhört kul Snooken.
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet

