Srpski Film (serbian film)
Minns inte om du kommer ihåg filmen sådär jätte bra, men minns du den ungefär sista scenen i lagerhuset? När Milos ger det till sin son i baken, på ett ungefär krossar skallen på regissören, skjuter ner 2 personer (samtidigt som hans fru biter halsen av Milos bror, för att sedan krossa skallen på han med en staty)? Tycker du det är passande att, efter allt det seriösa våldet, stoppa in kuken i ögat på någon? Det var helt enkelt en extrem IRL ROFL faktor över det hela.
Citat från FreakSymphony
Står fast vid den åsikt jag fick om filmen första gången jag hörde talas om den. Skitfilm som bara försöker äckla och provocera men failar och är bara löjlig istället.
Att skaparen försökte förmedla ett budskap är ren bullshit, bara en ursäkt att skapa en "äckelfilm".
Ungefär min åsikt. Känner dock att den försöker berätta en story, samtidigt som den försöker vara en snuff film. Dock faller den kort inom båda områderna, vilket lämnar mig med en känsla av att något fattas.
Har omvärderat den här nu, den är bättre än Saló, inget snack om saken. Fast 8MM är fortfarande bättre.
Förressten, vad är det för tavla man ser i scenen där Milos halshugger den där tjejen?
Tja, de allra flesta människor tycker väl det är jävligt sjukt med spädbarnsporr? Eller nekrofili?
Då ska du få se på grejer!
http://www.youtube.com/watch?v=MluccXl8Ykw
Undrar om det kommer en uppföljare.
det känns så sjukt att kolla på en sån film, men är ändå nyfiken. :3
är den liksom.. sevärd?
Förstår inte grejen med att folk vill vara skithäftiga och tycka den här filmen är så jävla bra för att det är det sjukaste som många här har sett. Den är speciell och lite störd, men bra? En film man drar på när man vill se en bra film? Nej.
Citat från blub
Förstår inte vad som gör filmen så "äcklig" "hemsk" eller "bra".
Jag såg den nu ikväll och åt en pizza samtidigt för att se om det fanns någonting som kunde döda aptiten.. Men icke.
Tyckte inte att den var speciellt bra/äcklig alls. Bara tråkig och inte alls speciellt gore:ig.
Hade gärna fått vara MYCKET mer blod/gore för min del. Då hade den kanske varit bra. Nu var allt så jävla hastigt.
Folk på EC är fan tunna.

Om jag gör en film där någon knullar en hamster och samtidigt äter bajs som denne, med hela näven, plockar ur ett spädbarns röv, blir den bra för att graden av vidrighet är off the charts?
Såna här filmer är bara, znark.
Sjukligt morbid. Ville gråta, kräkas och dö samtidigt.
Hahaha "Barnporr".
En spädbarndsocka, nu får ni fan ge er.
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet