Spoilervarning: Harry Potter
.. Jaha? .. ^
Haha, precis vad jag tänkte.
http://markreadsharrypotter.buzznet.com/user/journal/7439161/mark-reads-harry-potter-archive/
Tack Mark för att du precis räddat min lördagskvällnatt. <3
Enda anledningen till att det står är väl för att vi helt enkelt ska kunna prata om allting som har med böckerna att göra, utan att någon kan komma och gråta för att vi har spoilat.
Alla har trots allt inte läst böckerna än.
Det var massa whine över att vi spoilade folk när de kolllade i tråden innan DH ett och två kommit på bio. Det är väl helt enkelt ingen som har ändrat titeln på tråden bara.
Jag tycker dock att det är skönt med en spoilervarning, för då kan man skriva allt utan att någon har rätt att bli sur.
Exakt, det är bättre att ha spoilervarning och några färre aktiva människor i tråden än att inte ha spoilervarning, en massa aktiva människor i tråden, och en massa som blir sura.
^ Blir så jävla lack på sånt där. Se filmen eller läs boken då, istället för att spendera sitt liv på att klaga på andra som gjort det :(
Aw^
Smider planer inför min systers 11-årsdag.
Samma här, haha!
Men nej, ni ska väl inte ge dem ett brev från "Hogwarts"? :o
Det var precis det jag tänkte. Fin födelsedag att få sina drömmar krossade..
Jag tänkte försöka få henne att ha HP-tema på sitt kalas. Det hade varit lite tråkigt att få ett falskt Hogwartsbrev, men jag tror inte att hon skulle tro på det. Hon är inte så into HP som jag vill att hon ska vara</3
Jag hade älskat att min släkt klädde ut sig till HP-karaktärer! Kanske för att jag är yngst i släkten och alla andra är killar över 20, hade varit kul att se mina kusiner utklädda till Professor McGonagall <3
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet