Speltankar för er IRL?
Är lite CP:ad.
Vissa dagar tänker jag ut flyktvägar och vilka saker man kan använda som tillhyggen in case of zombies. Bygger mest på Resident Evil och en livlig fantasi. Brukade spana efter misstänkta zombies i stan när det var som värst. Nu beror paranoian mest på filmer och böcker :)
Har hänt en gång att jag slängt mig ner på marken när jag var ute på stan med mina kompisar för att nån jäkel började peta mig på axeln. ._.
Thou shalt not knife me foul beast!
Citat från Ballistic
Tror jag slutade med allt sådant när jag var nio år gammal.

Brukar ofta kolla efter bra ställen att barrikadera mig i och kolla datum på varor i affären för att se hur länge de håller.
Just in case of zombieinvasion.
letar alltid efter en escaperoute när jag är på tåg/buss/tuben eller bara på nåt ställe jag inte brukar vara på, in case of zombie attack liksom
har försökt "taunta" folk på fyllan också, inte gått så bra
wow och alla tänkbara zombiespel
Vänsterklick när jag vill ha läskburken bredvid mig just nu..
Sims
Hela Gamla Stan påminner om en nazi zombie-bana på kvällen.
Efter att ha spelat Minecraft första gången så ville jag bara gå och slå på träd.
*Ser ett gäng småstadsgangstar*
BATTLE SHOUT, BERSERKER RAGE, TRINKET, RECKLESSNESS, BLOOD FURY
BLADESTOOOOOOOOOOOOOOOORM
Jag brukar inte få så många speltankar. :s
Bara för att det passar så bra till tråden..
13.37 Eliiiiit
Edit: Så var den 13.36 på ec :pPpPpPpp
Brukar huka mig när jag springer utav någon okänd, banal anledning.
Gears of War much :(
Brukade tjuta ut "You defy the God of war?!" när någon inte höll med mig.
Så fort jag är i ett nytt rum eller på en ny plats så kollar jag alltid efter något som går att använda som vapen in case of zombie invasion.
För mycke Dead Rising/L4D 2? Nej då c:
När jag ser hål och dylikt i marken eller slänter så brukar min första tanke vara att fylla dem À la Minecraft.
Brukar titta mot skyn och tänka på Mass Effect.
jag vill döda alla höns för att få mat
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet