Smite
får nog testa de du nämnde.. har spelat 2 games och fått bluescreen båda gångerna.. jag har en dator som både klarar TESO, closed beta Wildstar (och det finns det inte ens drivers till) Gw2 och D3 etc och det är förbannat störande. Har nu medium på inställningarna, kör de andra spelen på "high". några tips eller har det hänt er på den senaste tiden?
Låter jävla konstigt, jag tror aldrig jag haft något problem med Smite. Kör på High, vad jag vet.
8GB Ram DDR3 16000mhz
i5-3470
ATI Radeon HD 6770 - 1GB.
Hmm, får kolla lite på detta. störande att bli deserter i 30min varje gång haha
Känns drygt att gå med i games om man vet att chansen är stor att spelet dör. s:
Var mina 2 absolut första games i smite, är löst nu.. hade klockat mitt grafikort lite väl mycket och det vart förbannat varmt och allt dog haha..
men dåså :)
Citat från Aggplanta
Citat från Kewkars
Citat från Aggplanta
Citat från Kewkars
Hmm, får kolla lite på detta. störande att bli deserter i 30min varje gång haha
lämna inte game bara ditt mög :>
Hah, det var ju för att jag hade bluescreen det.. löste sig :)
aha! kass dator ;>
hah lite kanske. snart 2år gammal så uppgradera sig är snart ett måste :)
Har just laddat ner och kört tutorial och ett bot game, någon som pallar att spela med mig då det var ganska tråkigt själv ?
sure.
adda skorpan ingame :)
Såatteh, hörde att Hastened Fatalis på vilken adc som helst är otroligt balanserat.
Fick nästan en penta med nieth i arena idag, det var nice. (Fick en penta men den registrerade bara för en quadra och sen blev min sista kill en vanlig bara.) )::: Inte helt ok. Men nice ändå.
Hörde även att de måste paniknerfa Thanatos i en hotfix ikväll... Det är BARA thana de fixar för att han blev lite väl op med post hit reductionen han fick enligt hi rez. I can kind of see it. Men ändå inte. Thana är inte så op ändå.
2 till wins till platinum conq. :3
vart döseg i början av månaden, så det är stressigt nu i sista minuten! x)
Gillar Nemesis en jävla mycket, synd bara att hon instapickas varje game. :(
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet