Smala tjejer är äckliga?
Det blir bara äckligt om personen i fråga svälter sig själv för uppmärksamhet. Men utseendemässigt kan det vara lika vackert som att ha kurvor.
Men varken för smala eller för tjocka människor är speciellt attraktiva. Någonstans borde det finnas något slags "lagom", vad som fortfarande är hälsosamt.
Det kvittar med kroppstorleken för mig alla tjejer är lika fina oavsett tjocka eller spinkiga!! Men fjortisar de ska bort!!
Citat från ToxicMelody
Det kvittar med kroppstorleken för mig alla tjejer är lika fina oavsett tjocka eller spinkiga!! Men fjortisar de ska bort!!
HAHAHAHAHA
Jag älskar emocore. Emos vs fjortisar 4evah
Vore det inte bättre att alla dryga människor, oavsett umgängeskrets, ska bort?
En fet och sluskig hårdrockare kom fram till mig och började trashtalka "vanliga människor" för ett tag sen, precis som om jag skulle sympatisera med honom och hans skitsnack bara för att vi båda hade långt hår (observera att mitt var väldoftande och borstat, till skillnad från hans).
Jag personligen tycker att det ser ganska äckligt ut när man är så smal så att man ser ut som ett skelett med en gammal filt över, tror för övrigt inte att det finns någon normal människa i världen som tycker att ett sådant utseende är attraktivt.
Sedan har alla rätt att uttrycka sin åsikt så alla har rätt att säga "jag tycker att tjocka är äckliga" "jag tycker att smala är äckliga" "jag tycker att svarta är äckliga" o.s.v men man gör ju klokt i att förfina sina ord lite om man ska lägga upp det offentligt eftersom det annars kan räknas som hets mot folkgrupp eller liknande.
the skinnier the better
nej men tycker det är fult den här tjockis-trenden
man ska tycka tjocka är snygga men samtidigt är alla på dieter och tränar sönder för att bli smalare
okej har det här ens med ämnet att göra lol men HEH det är fint att vara smal tycker jaag
Jag skulle välja ''this is hot'' för att det ÄR ''hotest''. :D
Jag tycker det är snyggt med smala tjejer/människor, men det är oväsentligt...
Tycker det är lika fel att hacka på smala som på tjocka. Antar att de flesta som tycker smala människor är äckliga och har behov av att hacka ner på smala själva inte är så nöjda med sina "naturliga kurvor" som de säger. Absolut inget fel med kurvor men misstänker att många som skriver typ, "ALLA gillar kurviga tjejer med former, skymtar man ett revben är det ÄCKLIGT!!11" är bittra tjockisar in denial. Inte alla förstås.
Ingen kan säga det ena eller det andra egentligen eftersom det helt enkelt är en smaksak. Och någon som i normala fall föredrar smala tjejer kan ändå bli attraherad av en större tjej eftersom det inte bara är någons yttre man dras till utan hela personen.
Har problem med att gå upp i vikt, kämpar som fan.
Varje gång någon, som är typ normalviktig då, säger "fan vad smal du är elin, det är äckligt, ät lite för fan"
har jag sån lust att svara, "fan vad tjock du är, sluta ät för fan."
även fast de inte är feta, men åh. jag blir arg.
vet att det inte riktigt är att jämföra sådär, men jag kämpar som fan att gå upp i vikt, och får höra väldigt ofta att jag är äckligt smal,
så kan man se lite likhet på en person som försöker gå ner i vikt, och hör varje dag att den är äckligt tjock.
Citat från Spliff
Har problem med att gå upp i vikt, kämpar som fan.
Varje gång någon, som är typ normalviktig då, säger "fan vad smal du är elin, det är äckligt, ät lite för fan"
har jag sån lust att svara, "fan vad tjock du är, sluta ät för fan."
även fast de inte är feta, men åh. jag blir arg.
vet att det inte riktigt är att jämföra sådär, men jag kämpar som fan att gå upp i vikt, och får höra väldigt ofta att jag är äckligt smal,
så kan man se lite likhet på en person som försöker gå ner i vikt, och hör varje dag att den är äckligt tjock.
Ser inget fel med att svara så. De lär få en tankeställare.
Så, från den här tråden så kan vi dra följande slutsats:
Människor tänker helt enkelt för jävla mycket på hur andra ser ut?
Vi är skitsnygga, sug på den ni.
Att kalla folk äckliga för en kroppstyp är det äckligaste.
Mat är gott <3 ^^
Citat från ensamseglaren
Antar att de flesta som tycker smala människor är äckliga och har behov av att hacka ner på smala själva inte är så nöjda med sina "naturliga kurvor" som de säger. Absolut inget fel med kurvor men misstänker att många som skriver typ, "ALLA gillar kurviga tjejer med former, skymtar man ett revben är det ÄCKLIGT!!11" är bittra tjockisar in denial. Inte alla förstås.
This.
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet