Skate
Sweet, alltid ogillat dom där longboardsåkande pingstvännerna.
vem har inte! visst, dom som är bra är bra, men dom flesta går ju bara runt med dom
Min p12 bror var ute och skata. 3-4 snubbar rullade förbi på sina longboards "haha skateboard" och pekade på honom.
BEEF NIGGA
Jag longboardar och har inget emot vanliga skateboardåkare. Det är inte min grej bara.
Förstår inte varför man ska behöva vara så fientliga.
åkte själv ner för en backe i slottskogen, så finns det ett ställe där det planar ut, så precis där det planar ut så satt det ca 7st longboardåkare med sina brädor, och bara satt där, så kommer jag förbiåkandes 1km i timman, helvete vad dom stirrade, funderade på att ta och kasta nån sten på gatan på dom, eller bara slå ner dom med brädan. idiot fashion hc kids allihopa, blev dock backe sen igen, så satt dom kvar
Citat från Comalive
Anser inte att alla är idioter men majoriteten, känns som en jävla trend.
det är få som inte är det, jag har inte träffat nån som inte är det. dessutom är det en trend! det är en trend för longboards är på ett ungefär hur skateboards såg ut på 70-80 talet, och då kommer vi in på det här med vintage mode som har tagit landet med storm tyvärr. hoppas ni förstår vad jag menar
fan va e de för longboard åkare ni har stött på?? ja har aldrig sett ngn sån som e dryg mot sk8tare :o
Jag rullar, men det händer inte så ofta längre! :/
longboard åkare är bland de värsta jag vet ( inte dom som kan åka.), speciellt alla jävlar som bara går runt med dom liksom för det är "coolt."... Något jag verkligen stör mig på, en liten rolig berättelse som jag upplevde en sommarkväll!.
satt på ett café utmed viskan " en å i borås" så ja kom en brat som rullade på sin långboard, dock visste han inte att det fanns hål i backen på vissa ställen... i vilket fall så fastnade han i ett utav dom i ganska go fart. Ja som sagt. Han drog ner i asfalten hårt och typ 3 -4 ute serveringar bara glodde sönder
. hahaha... that made my day.
kiwilol gjorde ollie över en groda idag, det såg kul ut
Citat från Holger
Jag har en fråga till er skaters. Förr var ju det ju lite beef mellan skate och inlines men eftersom ingen människa använder inlines längre. Är longboardare dom nya eller?
Fuck yea. eller bmx'are har det också alltid varit.. Men det nya är longboard åkarna som vinglar runt :/
Citat från Holger
Jag har en fråga till er skaters. Förr var ju det ju lite beef mellan skate och inlines men eftersom ingen människa använder inlines längre. Är longboardare dom nya eller?
Det är beef mot inlines, bmx, longboard och allt annat som inte är skejt helt enkelt.
glöm inte sparkcyklarna på ap!
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet