Ska tjejer ha magrutor?
Citat från nonickname
ag förstår inte er som säger nej.
för mej är magrutor ett bevis på att man tränar mycket,
vilket är bra.
alltså blir magrutor positivt, på både tjejer o killar.
Citat från en annan person här på EC, och jag tycker detta är sant.
tänk sofia. :D
Nja det är ju hett med smala och vältränade brudar, men det får ju inte gå till överdrift...
nej.
jag gillar lite hull. :'D
Alltså för att en tjejs mage ska vara riktigt platt som ni säger.. så måste den okså vara vääldiggt onaturligt smal ._. eller så måste man ha precis så man inte har maruter men näääästan.
Jag tycker ingen ska vaa onormalt smal i alla fall... Det skrämmer mig xC
slanka magar
tjejer i överlag passar inte i magrutor ser oftast mer maskulina ut då vi ska ju fortfarande ha kvar våra femeninadrag sååå oftast nej men finns såklart undan tag då vissaa tjejer är snygga i magrutor.
det är killar som ska ha magrutor lr platta magar :P
Jag tycker faktiskt inte att det spelar så stor roll. Så länge personen i sig trivs med sin kropp. Det är fint med självförtroende. Spela roll om någon har magrutor, platt- eller putmage. Tjock eller smal.
Ärligt talat så bryr jag mig inte så mycket. Bara om personen själv trivs med sin mage, så. :)
Citat från XDokka
tjejer i överlag passar inte i magrutor ser oftast mer maskulina ut då vi ska ju fortfarande ha kvar våra femeninadrag sååå oftast nej men finns såklart undan tag då vissaa tjejer är snygga i magrutor.
det är killar som ska ha magrutor lr platta magar :P
"Det är killar som ska ha magrutor lr platta magar"
Herregud. Så det är ett måste, enligt dig?
nej
det är som att fråga om killar ska ha bröst. det går inte.
Haha gud nej,
tycker inte att det är speciellt snyggt med massa muskler mm på tjejer!
Platta magar ska det vara,
Men om man nu vill ha det, så visst.
Mjaa.. Det är väl helt okej. Men själv tycker jag inte det är så snyggt med jättemycket, men lite är ju helt okej.
Själv har jag en väldigt platt mage men om jag spänner så ser man ju lite magrutor på mig med.
NEJ, fett osexigt/avtändande, har ingen lust att bli avundsjuk på att en brud är mer vältränad än vad jag är.
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet